Bundesliga: sensacja we Frankfurcie. Bayern rozbity przez Eintracht

2023-12-09, 17:40

Bayern przegrał z Eintrachtem aż 1:5. Foto: PAP/EPA/RONALD WITTEK

Broniący tytułu mistrza Niemiec piłkarze Bayernu Monachium przegrali na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 1:5 w meczu 14. kolejki Bundesligi. To najwyższa ligowa porażka Bawarczyków od ponad czterech lat, gdy również 1:5 ulegli Eintrachtowi.

Bayern 0:3 przegrywał po nieco ponad pół godzinie gry. Bramki kolejno zdobyli: Omar Marmoush, Junior Dina Ebimbe i Hugo Larsson.

Jeszcze przed przerwą Bayern odpowiedział golem Joshuy Kimmicha, ale w drugiej połowie trwał koncert Eintrachtu. W 50. minucie ponowie trafił Ebimbe, a w 60. Ansgar Knauff.

Eintracht został pierwszą od 48 lat drużyną, która w Bundeslidze zdołała strzelić Bayernowi pięć goli w godzinę. Poprzednio, w 1975 roku, dokonali tego... frankfurtczycy, gdy pokonali Bayern 6:0.

Natomiast poprzedniej porażki 1:5 z Eintrachtem Bawarczycy doznali dokładnie 2 listopada 2019 roku. Wówczas honorową bramkę zdobył dla nich Robert Lewandowski.

Monachijczycy w tabeli zajmują drugie miejsce z trzema punktami straty do Bayeru Leverkusen. Eintracht, który nie wygrał żadnego z trzech poprzednich meczów, jest siódmy.

W sobotę przełamać zdołał się Union Berlin, którego trenerem dwa tygodnie temu został były szkoleniowiec Lecha Poznań Chorwat Nenad Bjelica. Stołeczny zespół pokonał u siebie Borussię Moenchengladbach 3:1 notując pierwszą wygraną od 26 sierpnia.

Dzięki zwycięstwu Union opuścił strefę spadkową i jest 14.