Columbus Crew mistrzem MLS. Bogusz na ławce, były gracz Wisły bohaterem finału

2023-12-10, 10:10

Christian Ramirez z Columbus Crew. Foto: Ian Johnson / Zuma Press / Forum

Piłkarze Columbus Crew wygrali na swoim stadionie z broniącym tytułu Los Angeles FC 2:1 (2:0) w finale północnoamerykańskiej ligi MLS i sięgnęli po trzeci tytuł w historii. W pokonanym zespole od 60. minuty grał Mateusz Bogusz.

Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili 2:0 po golach Cucho Hernandeza (33-karny) i byłego gracz Wisły Kraków Yawa Yeboaha (37). Goście odpowiedzieli trafieniem Denisa Bouangi (74).

- Tego nie da się opisać słowami – powiedział po meczu pomocnik Columbus Crew Aidan Morris. - Ponieśliśmy tak wiele poświęceń. To, co robimy w tym zawodzie, to mnóstwo pracy. Spędzamy wiele dni z dala od rodziny, odbywamy dużo podróży, więc taki koniec sezonu to spełnienie marzeń. Liczymy, że w przyszłym sezonie uda nam się to powtórzyć - dodał.

W zespole z Los Angeles cały mecz rozegrał doświadczony 39-letni włoski obrońca Giorgio Chiellini, dla którego mógł być to ostatni mecz w zawodowej karierze.

W nadchodzących latach Stany Zjednoczone będą w centrum uwagi kibiców piłki nożnej, ponieważ będą gospodarzem Copa America w 2024 r., wraz z Meksykiem i Kanadą współgospodarzem mistrzostw świata mężczyzn w 2026 r., mistrzostw świata kobiet w 2027 r. i Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w 2028 r.