La Liga: Real Madryt znowu to zrobił! "Królewscy" odrobili straty i pokonali Las Palmas

2024-01-27, 18:17

Radość piłkarzy Realu Madryt. Foto: PAP/EPA/Angel Medina G.

Real Madryt pokonał na wyjeździe 2:1 Las Palmas w meczu 21. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. "Królewscy" musieli odrabiać straty, ale w swoim stylu w końcówce spotkania przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

"Królewscy" dominowali od pierwszego gwizdka. Po około kwadransie podopieczni Carlo Ancelottiego wyraźnie stracili jednak impet, a na murawie zapanował chaos. W 36. minucie znakomitą sytuację po podaniu Rodrygo miał Vinicius, ale golkiper Las Palmas wyczuł intencje Brazylijczyka i nie dał się przelobować. 5 minut później "Vini" groźnie uderzył zza pola karnego, ale minimalnie chybił.

W drugiej odsłonie to ekipa z Wysp Kanaryjskich przejęła kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. W 53. minucie w pole karne "Los Blancos" z piłką wbiegł Sandro Ramirez i płasko odegrał do Javiera Munoza, który po rykoszecie od Nacho umieścił ją w siatce.

Real, w swoim stylu, dopiero podrażniony straconym golem podkręcił tempo. W 65. minucie prostopadłe podanie Eduardo Camavingi wykorzystał Vinicius i wyrównał stan rywalizacji. Po chwili prowadzenie madrytczykom mógł dać Joselu, ale jego główka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

Liderom La Liga udało się wyjść na prowadzenie w 84. minucie, kiedy z rzutu rożnego dośrodkował Toni Kroos, a piłkę do bramki skierował głową Aurelien Tchouameni.

Dzięki wygranej ekipa z Santiago Bernabeu powróciła na 1. miejsce w tabeli. Real ma w dorobku 54 punkty, druga Granada 52, a zamykająca podium Barcelona 44.