Ekstraklasa: Piast - Górnik. Zabrzanie lepsi w derbowym starciu

2024-02-10, 19:00

Adrian Kapralik poprowadził Górnika Zabrze do zwycięstwa w meczu z Piastem Gliwice w Małych Derbach Śląska. Foto: PAP/Zbigniew Meissner

Adrian Kapralik rozegrał kapitalne zawody w sobotnim derbowym starciu Górnika Zabrze z Piastem Gliwice. Zabrzanie zwyciężyli 3:1, a ozdobą spotkania było trafienie Lukasa Podolskiego.

Obrońca Piasta Jakub Czerwiński nie ukrywał rozczarowania (IAR)
+

Gospodarze przystąpili do tego starcia po dziewięciu kolejnych ligowych meczach bez porażki, ale ta świetna seria dobiegła końca.

Pierwsza połowa derbowego spotkania rozpoczęła się od szybkiego wyjścia na prowadzenie przez zabrzan - gola dla gości już w 15. minucie zdobył bardzo dobrze dysponowany Adrian Kapralik.

Piast Gliwice, który na początku stworzył sobie kilka niezłych okazji, starał się wrócić do gry, ale mimo tego, że momentami wyglądał nieźle i oddawał strzały, zdecydowanie bardziej konkretni byli ich rywale. W drugiej połowie, a konkretniej w 61. minucie się to potwierdziło - i to znów za sprawą rozgrywającego świetny mecz Kapralika.

Pomocnik chwilę później dołożył do swoich dwóch goli jeszcze asystę przy kapitalnym trafieniu Lukasa Podolskiego. Doświadczony zawodnik popisał się firmowym uderzeniem z lewej nogi, które nie zostawiło żadnych szans na obronę.

Piast znalazł się na kolanach, jednak nie zamierzał składać broni. Dziesięć minut przed końcem do siatki trafił Felix, dając gospodarzom nadzieję na to, że w końcówce uda się jeszcze powalczyć przynajmniej o remis.

To było jednak wszystko, na co stać było gliwiczan.

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Adrian Kapralik (15), 0:2 Adrian Kapralik (61), 0:3 Lukas Podolski (65), 1:3 Jorge Felix (82-głową).

Żółta kartka - Piast Gliwice: Arkadiusz Pyrka, Patryk Dziczek. Górnik Zabrze: Damian Rasak.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 8 035.

Piast Gliwice: Karol Szymański - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Jakub Holubek - Damian Kądzior, Patryk Dziczek, Miłosz Szczepański (62. Jorge Felix), Grzegorz Tomasiewicz (83. Tihomir Kostadinov), Serhij Krykun (46. Michael Ameyaw) - Kamil Wilczek (62. Fabian Piasecki).

Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Boris Sekulic, Dominik Szala, Rafał Janicki, Michal Siplak - Adrian Kapralik (90+2. Filipe Nascimento), Damian Rasak, Dani Pacheco (72. Szymon Czyż), Lawrence Ennali (72. Kamil Lukoszek) - Lukas Podolski (81. Soichiro Kozuki), Sebastian Musiolik (81. Piotr Krawczyk).