NBA: kolejna porażka Milwaukee Bucks. Nie pomógł świetny występ Giannisa

2024-02-16, 07:00

Koszykarze Milwaukee Bucks pod wodzą trenera Doca Riversa wciąż nie mogą złapać właściwego rytmu. Foto: Brandon Dill/Associated Press/East News

Koszykarze Milwaukee Bucks pod wodzą trenera Doca Riversa wciąż nie mogą złapać właściwego rytmu. Mistrzowie NBA z 2021 roku doznali siódmej porażki w ostatnich dziesięciu meczach. Tym razem na wyjeździe ulegli jednej z najsłabszych ekip sezonu Memphis Grizzlies 110:113.

Zwolnienie pod koniec stycznia Adriana Griffina z funkcji trenera Bucks było sporym zaskoczeniem. Drużyna z bilansem 30 zwycięstw i 13 porażek zajmowała drugie miejsce w Konferencji Wschodniej.

Po kilku meczach pod wodzą tymczasowego szkoleniowca, zatrudniono Riversa, który w 2008 roku do mistrzostwa doprowadził Boston Celtics. Na razie jednak trudno doszukać się pozytywnego wpływu słynnego trenera na zespół.

To był dziesiąty mecz Bucks pod jego wodzą i siódma porażka. Zespół z bilansem 35-21 spadł na trzecią pozycję w tabeli i ma niewielką przewagę nad kolejnymi drużynami.

O przegranej z Grizzlies (20-36), którzy zajmują 13. miejsce w Konferencji Zachodniej, zadecydowała słaba końcówka w wykonaniu Bucks. Na niespełna trzy minuty przed końcem meczu goście mieli jeszcze minimalne prowadzenie.

Grizzlies do wygranej poprowadził Ziaire Williams, który zdobył 27 punktów.

Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje Giannis Antetokounmpo. 29-letni grecki skrzydłowy zanotował 35 punktów i 12 asyst, trafiając 15 z 17 rzutów z gry.

Teraz w NBA nastanie przerwa na Weekend Gwiazd. Do rywalizacji koszykarze wrócą 22 lutego.

Northwest Division

1. Minnesota Timberwolves 39 16 .709