Liga Mistrzów. Inter bliżej awansu, ale mógł wygrać wyżej. Arnautović się przełamał: kibice i koledzy stali za mną murem

2024-02-21, 08:23

Marko Arnautović (z lewej) zdobył gola na wagę wygranej Interu z Atletico. Foto: PAP/EPA/MATTEO BAZZI

Inter Mediolan przybliżył się do awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów po pokonaniu u siebie Atletico Madryt 1:0. Decydującego gola zdobył Marko Arnautović, który wcześniej zmarnował dwie świetne okazje, ale wciąż mógł liczyć na wsparcie fanów na San Siro. O szczegółach - Piotr Kowalczuk z Rzymu.

W pierwszej połowie nie brakowało walki i chaosu, ale sytuacji bramkowych było niewiele, choć Inter miał dwie okazje do strzelenia gola. Gra znacznie ożywiła się w drugiej odsłonie meczu.

Arnautović pudłował, ale został bohaterem. "Niesamowite"

Dwie dobre sytuacje zmarnował Lautaro Martinez, a dwie znakomite - Marko Arnautović. Po drugim pudle załamany Austriak ukrył twarz w dłoniach. Wtedy stała się rzecz dziwna i piękna - cały stadion San Siro zaczął bić brawo, żeby podnieść piłkarza na duchu.

Dziesięć minut później Arnautović już nie zawiódł. Po kontrataku w 79. minucie meczu dobił odbity przez bramkarza gości Jana Oblaka strzał Martineza.

- Kibice i koledzy pokazali, że stoją za mną murem. To było niesamowite. Dodało mi wiary i energii oraz pomogło strzelić decydującego gola - mówił po meczu wyraźnie wzruszony austriacki napastnik.

Rewanż nie będzie łatwy. Atletico wciąż jest w grze

Trener "Nerazzurrich" Simone Inzaghi był zadowolony. Powiedział, że Atletico to świetny zespół, ale podkreślił też, że mierząc liczbą i jakością sytuacji bramkowych, zwycięstwo powinno być wyższe.

Włoscy eksperci Fabio Capello i Alessandro Costarcurta ocenili, że wiktoria była w pełni zasłużona. Wszyscy zgodzili się, że Inter czeka bardzo trudny mecz w Madrycie.

Rewanżowe starcie Atletico - Inter odbędzie się 13 marca na Civitas Metropolitano w Madrycie.

Piotr Kowalczuk o nastrojach we Włoszech po meczu Inter - Atletico (IAR) 1:15