Tenis. Magda Linette żegna się z turniejem w Indian Wells. Porażka już w pierwszej rundzie

2024-03-08, 04:00

Magda Linette przegrała w pierwszej rundzie turnieju w Indian Wells. Foto: Asanka Brendon Ratnayake/Associated Press/East News

Magda Linette przegrała z niżej notowaną Amerykanką Taylor Townsend 6:3, 6:7 (3-7), 1:6 w pierwszej rundzie tenisowego turnieju WTA rangi 1000 w Indian Wells. Polka zeszła pokonana z kortu po dwóch godzinach i 34 minutach.

Linette w światowym rankingu zajmuje 54. miejsce, a Townsend 77. To było ich drugie spotkanie. Siedem lat temu, również w Indian Wells, górą była Polka.

Mecz od początku był zacięty i obie zawodniczki miały problem z wygrywaniem gemów przy własnym serwisie. W pierwszym secie doszło do pięciu przełamań, a pierwsza podanie poprawiła Polka, co pozwoliło jej wygrać partię.

Seria przegranych piłek Linette

Druga wyglądała podobnie, ale do jej rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W nim Linette nie zdobyła nawet jednego punktu po swoim serwisie. W efekcie przegrała go 3-7.

Decydującego seta Linette zaczęła od wygranego gema, ale później na korcie dominowała Twonsend. Łupem Amerykanki padło sześć kolejnych gemów i awansowała do drugiej rundy.

Fręch odpadła, Świątek dopiero zagra

Kilka godzin wcześniej w pierwszej rundzie odpadła Magdalena Fręch, która przegrała z Włoszką Lucią Bronzetti 2:6, 4:6.

Od drugiej rundy do gry przystąpi najwyżej rozstawiona Iga Świątek. Jej rywalką będzie Amerykanka Danielle Collins. Mecz zaplanowany jest na piątek po godz. 22.00 czasu polskiego.

Trener tenisa Michał Gawłowski ocenia szanse Igi Świątek i Huberta Hurkacza w Indian Wells: