La Liga. FC Barcelona - RCD Mallorca. Robert Lewandowski zaliczył wejście smoka

2024-03-08, 21:30

Robert Lewandowski nie znalazł się w pierwszym składzie na mecz 28. kolejki La Liga, w którym FC Barcelona podejmowała RCD Mallorca, ale wszedł w 62. minucie i zrobił różnicę . Foto: PAP/EPA/Alejandro Garcia

Robert Lewandowski mecz 28. kolejki La Liga, w którym FC Barcelona podejmowała RCD Mallorca rozpoczął na ławce rezerwowych. "Lewy" pojawił się jednak na boisku w 62. minucie spotkania, zastąpił 18-letniego Marca Guiu.

Blaugrana u siebie podejmowała Mallorcę i przynajmniej teoretycznie przed gospodarzami zadanie nie było bardzo wymagające. Ostatni raz Barcelona przegrała w bezpośrednim meczu z tym przeciwnikiem... w 2009 r. Ostatnie spotkanie skończyło się jednak remisem.

Piłkarze Barcelony w piątek szczęśliwie pokonali Mallorcę 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę zdobył Lamine Yamal (73'). Asystę przy tym trafieniu zanotował Robert Lewandowski, który na boisku pojawił się dwanaście minut wcześniej. Zwycięstwo "Dumy Katalonii" mogło być bardziej okazałe, ale w pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Niemiec Ilkay Gündoğan (24').