Ligue 1. Trzeci kolejny remis PSG. Reims postawił się mistrzowi

2024-03-10, 16:43

PSG podzieliło się punktami z Reims. Foto: EPA/YOAN VALAT

Prowadzący w tabeli Ligue 1 Paris Saint-Germain tylko zremisował u siebie z Reims 2:2 w niedzielnym meczu 25. kolejki rozgrywek. Na dziewięć meczów do końca sezonu stołeczny zespół ma bezpieczną przewagę 10 punktów, a rywale z Brest nie wykorzystali potknięcia mistrza.

Ligue 1. Trzeci kolejny remis PSG

Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie. W 6. minucie goście objęli prowadzenie po golu Nyasy Munetsiego. Miejscowi kibice niedługo się martwili, bowiem w 17. minucie doszło do wyrównania po samobójczym trafieniu Yunisa Abdelhamida, a po kolejnych dwóch minutach gospodarze już prowadzili po bramce Goncalo Ramosa.

Tuż przed przerwą bramkarza PSG pokonał jednak Oumar Diakite, a ponieważ w drugiej połowie gole nie padły, spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Szans na zmniejszenie strat do lidera nie wykorzystał Brest, który dzień wcześniej przegrał na wyjeździe z czwartym w tabeli Lens 0:1. Jedynego gola w 32. minucie zdobył Ruben Aguilar.

Mimo trzeciego ligowego remisu z rzędu PSG pewnie zmierza po 12. w historii i trzecie z kolei mistrzostwo Francji. Ostatniej porażki doznał 7 listopada z Milanem (1:2) w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W tych rozgrywkach paryżanie nie mają na co narzekać - wcześniej w tygodniu zapewnili sobie awans do ćwierćfinału po wyjazdowym zwycięstwie 2:1 z Realem Sociedad, a przy komfortowym prowadzeniu w Ligue 1 mogą skupić się na walce o tytuł najlepszej drużyny w Europie.