WTA Indian Wells. Iga Świątek - Marta Kostiuk. Kiedy i o której półfinał z udziałem liderki?

2024-03-15, 07:22

Iga Świątek zagra z Martą Kostiuk o finał turnieju w Indian Wells. Foto: PAP/EPA/JOHN G. MABANGLO

Iga Świątek zna już rywalkę, z którą zagra w półfinale turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Będzie nią 32. tenisistka w światowym rankingu, Marta Kostiuk. Kiedy i o której mecz z Ukrainką?

Iga Świątek w półfinale. Ukrainka na drodze Polki

Później awans do półfinału wywalczyła Iga Świątek. Polka wygrała pierwszego seta z Caroline Wozniacki 6:4, a w drugim Dunka polskiego pochodzenia poddała spotkanie z powodu urazu stopy.

Świątek potwierdziła, że nikt nie chce wygrywać w takich okolicznościach. - Bardzo podziwiam Caroline. Ona jest jedną z takich doświadczonych zawodniczek, które przeżyły wszystko i wykorzystują to na korcie. Jej powrót po przerwie macierzyńskiej jest wspaniały. Mam nadzieję, że zobaczymy ją grającą w Miami - dodała.

W półfinale Świątek zmierzy się z Ukrainką Kostiuk. Do tej pory tenisistki tylko raz ze sobą grały. W 1/8 finału French Open w dwóch setach wygrała Polka.

- Grałyśmy wieczorem przy praktycznie pustych trybunach. Było dziwnie. To utalentowana zawodniczka. Ona tu nie jest rozstawiona, ale zasługuje na grę w półfinale. Nie będzie łatwo - podsumowała raszynianka, która nie wykluczyła, że wolny czas przeznaczy na wycieczkę do Palm Springs.

21-letnia Kostiuk w światowym rankingu zajmuje 32. miejsce. Najwyżej, na 28. pozycji, sklasyfikowana była pod koniec stycznia.

Jej pojedynek w ćwierćfinale z Rosjanką (33. w WTA) trwał godzinę i 10 minut. Poprzednie dwa spotkania tych zawodniczek zakończyły się zwycięstwem Potapowej.

Drugą parę półfinałową tworzą Cori Gauff i Maria Sakkari.

Iga Świątek - Marta Kostiuk. Kiedy i o której mecz o finał?

Mecz Iga Świątek - Marta Kostiuk zaplanowano na piątek 15 marca. Mecz rozpocznie się nie wcześniej niż o północy.