Bundesliga. Borussia zwycięska w klasyku. Bayern żegna się z marzeniami o mistrzostwie?

2024-03-30, 21:21

Piłkarze Borussii pokonali Bayern w hicie Bundesligi . Foto: PAP/EPA/RONALD WITTEK

Bayern Monachium przegrał u siebie z Borussią Dortmund 0:2 w sobotnim hicie 27. kolejki Bundesligi. Porażka w "Klassikerze" oznacza, że wciąż aktualni mistrzowie Niemiec tracą już 13 punktów do prowadzącego w tabeli Bayeru Leverkusen.

Sytuacja podopiecznych Thomasa Tuchela w walce o kolejny mistrzowski tytuł, już przed rozpoczęciem ligowego hitu była trudna.

We wcześniejszym sobotnim meczu Bayer Leverkusen wygrał z Hoffenheim 2:1 i odskoczył monachijczykom na dystans 13 punktów.

Mistrzostwo ucieka Bayernowi

Ligowy hit nie pozwolił jednak Bayernowi zbliżyć się do lidera na dystans 10 punktów. Gospodarze początkowo przeważali, jednak już w dziesiątej minucie stracili gola. Kontrę Borussii wykończył Karim Adeyemi, a przy strzale skrzydłowego nie popisał się Sven Ulreich. Zastępujący Manuela Neuera bramkarz zdołał odbić piłkę, jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że ta wpadła do siatki.

Wciąż aktualni mistrzowie Niemiec rzucili się do ataków, jednak byli nieskuteczni. Świetnie grali stoperzy gości: Nico Schlotterback i zwłaszcza Mats Hummels, który notował spektakularne interwencje w obronie.

Wynik podwyższyli natomiast przyjezdni. W 83. minucie po podaniu Sebastiana Hallera do siatki trafił Julian Ryerson.

Borussia przełamała złą passę

Bayern nie zdołał już odpowiedzieć, choć Harry Kane w końcówce meczu trafił do siatki. Gol nie został uznany ze względu na spalonego.

W efekcie jubileuszowy, bo pięćdziesiąty, mecz Tuchela w roli trenera Bayernu okazał się bardzo nieudany, a Borussia zanotowała pierwszy od dekady triumf w ligowym meczu w Monachium.

Przegrana w "Klassikerze" sprawia, iż dwunasty z rzędu tytuł mistrzowski dla Bayernu stoi pod ogromnym znakiem zapytania.