Liverpool z kompletem punktów. Jakub Moder miał udział przy golu

2024-03-31, 17:00

Jakub Moder wrócił do pierwszego składu Brighton. Foto: PAP/EPA/ADAM VAUGHAN

Liverpool FC nie odpuszcza w walce o mistrzostwo Anglii - "The Reds" wygrali na swoim stadionie niedzielny mecz z Brighton 2:1. W pierwszym składzie gości wybiegł reprezentant Polski, Jakub Moder.

Jako pierwsi gola strzelili piłkarze z Brighton. Już w 2. minucie meczu po zagraniu piłki w pole karne próbował uderzyć Moder, jednak jego strzał został zablokowany. Do wybitej piłki dobiegł doświadczony napastnik Danny Welbeck, który po oddaniu precyzyjnego strzału wpisał się na listę strzelców.

Gospodarze wyrównali w 27. minucie dzięki trafieniu Luisa Diaza, a gola przesądzającego o zwycięstwie zdobył w 2. połowie Mohamed Salah.

Jakub Moder grał do 83. minuty.

Podopieczni Juergena Kloppa zajmują 1. miejsce w ligowej tabeli z 67. punktami. Wieczorem swój mecz rozegrają Manchester City (63 punkty) z Arsenalem (64 punkty).