Ligue 1. Męczarnie PSG z ostatnią drużyną tabeli. Paryżanie uratowali punkt

2024-04-06, 23:00

Goncalo Ramos zdobył gola dającego PSG wyrównanie w meczu z Clermont . Foto: PAP/EPA/YOAN VALAT

Broniący tytułu i prowadzący we francuskiej ekstraklasie piłkarze Paris Saint-Germain tylko zremisowali przed własną publicznością z ostatnią drużyną w tabeli Clermont 1:1. Gola wyrównującego gospodarze zdobyli w końcowych minutach.

Gościom prowadzenie dał w 32. minucie Malijczyk Habib Keita. PSG do remisu doprowadziło w 85., kiedy najskuteczniejszy strzelec Ligue 1 w tym sezonie Kylian Mbappe dograł do Portugalczyka Goncalo Ramosa, a ten trafił do siatki.

Paryżanie są niepokonani w jakichkolwiek rozgrywkach od 7 listopada ubiegłego roku, kiedy przegrali we Włoszech z AC Milan 1:2 w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Później i tak awansowali do fazy pucharowej. W środę podejmą Barcelonę w pierwszym meczu ćwierćfinału, rewanż w Katalonii 16 kwietnia.

W Ligue 1 ekipa PSG zgromadziła 63 punkty i ma 13 przewagi nad Brestem. Wicelider w niedzielę zmierzy się u siebie z Metz. Clermont ma 21 punktów.

We wcześniejszym sobotnim spotkaniu wicemistrz kraju Lens zremisował u siebie z beniaminkiem Le Havre 1:1, a bramkę dla gospodarzy uzyskał Przemysław Frankowski. To jego trzeci gol ligowy w tym sezonie. Lens ma 43 punkty i jest na piątym miejscu.