ATP Madryt. Hubert Hurkacz poza turniejem. Był słabszy w kluczowych momentach

2024-04-30, 14:10

Hubert Hurkacz dobrze radzi sobie na madryckich kortach. Foto: PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER

Hubert Hurkacz odpadł z turnieju ATP 1000 w Madrycie. Polak przegrał w dwóch setach z Amerykaninem Taylorem Fritzem 6:7(2), 4:6.

Hubert Hurkacz pierwszy mecz w Madrycie zagrał w 2. rundzie (wcześniej miał wolny los), w której pokonał Brytyjczyka Jacka Drapera 6:1, 7:5. Następny mecz Hurkacz rozegrał w niedzielę, wygrywając z Niemcem Danielem Altmaierem 6:4, 7:6(2).

Przeciwnikiem Polaka w walce o ćwierćfinał był Amerykanin Taylor Fritz, zajmujący 13. miejsce w światowym rankingu ATP. Życiowym sukcesem Fritza jest triumf w turnieju w Indian Wells w 2022 roku.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, obaj tenisiści wręcz modelowo rozgrywali swoje gemy serwisowe, więc o losach seta zadecydował tie-break. W kluczowym momencie seta lepszy był Fritz, który wygrał do dwóch.

Druga partia zaczęła się dla Polaka fatalnie - po raz pierwszy (i jak się okazało, ostatni) przegrał swój gem serwisowy. Amerykanin konsekwentnie "pilnował" swojego podania i wygrał do czterech.

Kolejnym rywalem Fritza będzie zwycięzca spotkania pomiędzy Argentyńczykiem Francisco Cerundolo a Niemcem Alexandrem Zverevem. Wcześniej jednak czeka go kolejny mecz z polskim tenisistą, bowiem jeszcze we wtorek w pierwszej rundzie debla zagra w parze ze swoim rodakiem Benem Sheltonem przeciwko Janowi Zielińskiemu i Hugo Nysowi z Monako.

Hubert Hurkacz - Taylor Fritz 6:7, 4:6