Fibak ogłasza ws. Świątek. "Jeszcze jeden-dwa takie mecze"

- Powoli następuje renesans Świątek. Myślę, że jeszcze jeden-dwa takie mecze i Iga powróci do swojej normalności, uzyska pewność uderzeń, forhendu - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Wojciech Fibak. W poniedziałek Iga Świątek pokonała Rebeccę Sramkovą i awansowała do drugiej rundy Roland Garros.

Maciej Walasek

Maciej Walasek

2025-05-26, 14:01

Fibak ogłasza ws. Świątek. "Jeszcze jeden-dwa takie mecze"
Iga Świątek pokonała Rebeccę Sramkovą. Foto: DIMITAR DILKOFF/AFP/East News

Odrodzenie Świątek w Paryżu

Wszyscy zastanawiali się, jak Iga Świątek rozpocznie zmagania na Roland Garros. Po nieudanych zmaganiach w Rzymie, Polka z czystą kartą zainagurowała rywalizację w Paryżu i w dwóch setach rozprawiła się z Rebeccą Sramkovą.

- Już w Rzymie przeczuwałem renesans Igi. Niestety, nie trafiłem. Ale Danielle Collins to jest osobny rozdział, nietypowo grająca tenisistka, gdzie przy jej stylu gry Iga nie odnalazła rytmu - zaczął Wojciech Fibak w rozmowie z naszym portalem.

Dalej były tenisista docenił postawę Sramkovej, która dawała się we znaki Świątek i utrudniała jej zadanie, jak tylko mogła. Jednak to Polka zaprezentowała się o lepiej, wysyłając jasny sygnał, że wraca na dobre tory.

Roland Garros 2025. Iga Świątek wraca do formy

- Sramkova była groźną przeciwniczką. Zagrała znakomite spotkanie, ale mimo wszystko w mateczniku Świątek, jakim jest kort centralny Roland Garros, [raszynianka] przeważyła i odzyskała pewność gry. Powoli następuje jej renesans. Myślę, że jeszcze jeden-dwa takie mecze i Iga powróci do swojej normalności, uzyska pewność uderzeń, forhendu - przekonywał Wojciech Fibak.

REKLAMA

- Bardzo się cieszę i jestem dumny z Igi. Wspaniały mecz i wspaniały początek mojego ulubionego turnieju, jakim jest Roland Garros - zakończył.

Czytaj więcej:

Źródło: PolskieRadio24.pl/k

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej