more_horiz
Wiadomości

Reprezentacja Polski wraca do gry. Ogłoszono szeroką kadrę na Austrię i Łotwę

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 14:20
Ogłoszono szeroki skład kadry, która 21 i 24 marca rozegra pierwsze dwa spotkania w eliminacjach ME 2020. Selekcjoner Jerzy Brzęczek powołał 27 zawodników, z których wybierze drużynę na mecze przeciwko Austrii w Wiedniu i przeciwko Łotwie na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Audio
  • Zdaniem byłego trenera reprezentacji Jerzego Engela lista nie zawiera żadnych niespodzianek (IAR)
  • Jerzy Engel cieszy się z powołania Pazdana (IAR)
Reprezentacja Polski
Reprezentacja PolskiFoto: Shutterstock

Sensacyjnych powołań nie ma - trzon kadry jest znany od dawna. Obiecująca jest natomiast obecność wśród powołanych Szymona Żurkowskiego, którego UEFA nazwała "nowym Bońkiem". Bardzo solidnie prezentuje się obrona, w której znajdujemy wszystkie nazwiska, które były symbolem jej wysokiej skuteczności podczas Euro 2016 (poza Łukaszem Piszczkiem, który zakończył reprezentacyjną karierę).

Konstruktywnie wyglądają powołania do linii pomocy, w której rywalizacja będzie gwarantem dobrych zagrań do napastników - pewnym "zakładem" selekcjonera jest zapewne powołanie gracza z USA: Frankowski był jednym z jaśniejszych punktów jesiennych spotkań kadry. Imponująco zaś prezentuje się nasz wybór w ofensywie, która ma przed sobą intensywny kalendarz gier i każdy z zawodników dostanie na pewno swoją szanse. 

Powołani na mecze eliminacyjne z Austrią i Łotwą:

Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski. Obrońcy: Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Michał Pazdan, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Artur Jędrzejczyk, Arkadiusz Reca, Robert Gumny. Pomocnicy: Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Karol Linetty, Mateusz Klich, Kamil Grosicki, Szymon Żurkowski, Damian Szymański, Przemysław Frankowski, Jakub Błaszczykowski, Damian Kądzior, Jacek Góralski. Napastnicy: Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Arkadiusz Milik, Dawid Kownacki.

HB, PolskieRadio24.plZobacz więcej na temat: SPORT Piłka nożna

Zobacz także

Zobacz także