more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2020: trawa sprawą kluczową. Kontrowersje po meczu. Piłkarze poprosili premiera o wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 14:00
Reprezentacja Polski mimo zwycięstwa ze Słowenią miała wiele zastrzeżeń do stanu murawy. - To na razie jest cud, że przez te lata nikomu nic się nie stało - powiedział na konferencji prasowej Jerzy Brzęczek. 
Audio
  • Arkadiusz Reca: za łatwo straciliśmy bramki (IAR)
  • Grzegorz Krychowiak: Łukasz Piszczek pokazał, że jest jednym z najlepszych bocznych obrońców na świecie (IAR)
  • Jerzy Brzęczek o stanie murawy: to cud, że nikomu nic się nie stało (IAR)
  • Brzęczek: są elementy, nad którymi musimy pracować (IAR)
  • Selekcjoner cieszy się z osiągniętych wyników (IAR)
  • Jerzy Brzęczek: to było bardzo dobre widowisko (IAR)
Sebastian Szymański (z prawej) i Rene Krhin (z lewej)
Sebastian Szymański (z prawej) i Rene Krhin (z lewej)Foto: PAP/Leszek Szymański
  • Rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski przyznał po meczu polskich piłkarzy ze Słowenią w Warszawie (3:2) w eliminacjach Euro 2020, że już dzień wcześniej kadra miała zastrzeżenia do stanu murawy
  • Zdaniem selekcjonera Jerzego Brzęczka to cud, że nikomu nic się nie stało
Eliminacje Euro 2020 - SERWIS SPECJALNY

Podczas wtorkowego meczu na PGE Narodowym piłkarze obu zespołów mieli problemy zarówno z poruszaniem się po boisku, jak i utrzymaniem równowagi na nim. Murawa była śliska i nie pomagała zawodnikom, na przykład w momentach, gdy próbowali obrócić się z piłką.

- Nie ma się co czarować. Wszyscy wiedzieliśmy, jaka ta murawa była. Mieliśmy już wczoraj zastrzeżenia, po naszym treningu. Może dobrze się stało, że odwiedził nas w szatni premier Mateusz Morawiecki. Oczywiście były podziękowania i gratulacje za wynik, ale też piłkarze powiedzieli premierowi, że może warto się zastanowić, co zrobić z tą murawą, aby wyglądała tak, jak przystało na boisko piłkarskie – powiedział Kwiatkowski.

Krytycznych uwag nie ukrywał również selekcjoner.

- To na razie jest cud, że przez te lata nikomu nic się nie stało. Nie wiem, czy będziemy czekać na jakieś nieszczęście? Czy wreszcie ktoś odpowiedzialny i decyzyjny coś zrobi. Wszyscy to widzą, tylko nie osoba, która jest odpowiedzialna za tę nawierzchnię – stwierdził Brzęczek.

- Murawa była trudna, brakowało tylko grabek i łopatki. Ktoś powinien coś zrobić w tej kwestii, bo mamy taki piękny stadion, jeden z najpiękniejszych w Europie... Za każdym razem jak wyjeżdżaliśmy do rywali w tych eliminacjach, graliśmy na wyśmienitej murawie, tylko tutaj są problemy. Każdy narzeka - przyznał pomocnik Lokomotiwu Moskwa, Grzegorz Krychowiak.

Polska wygrała ze Słowenią 3:2. Biało-czerwoni już wcześniej mieli zapewniony awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

kp

Zobacz także

Zobacz także