more_horiz
Wiadomości

Fortuna 1 Liga: GKS Bełchatów na skraju upadłości? Wicemistrz Polski z 2007 roku nie składa broni

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 14:34
We wtorek 16 czerwca władze pierwszoligowego GKS-u Bełchatów miały ogłosić upadłość - informował belsport.pl. Decyzja miała przesądzić o losach klubu z Fortuna 1 Ligi. Jednak podczas spotkania walne zgromadzenie akcjonariuszy GKS "Bełchatów" S.A. przyjęli sprawozdanie finansowe spółki za rok obrotowy 2019, udzielili absolutorium dla jednoosobowego zarządu oraz członków rady nadzorczej, a co najważniejsze przyjęli uchwałę o dalszym istnieniu GKS "Bełchatów" S.A.
Piłkarze GKS Bełchatów po meczu Fortuna 1 Ligi w sezonie 2019
Piłkarze GKS Bełchatów po meczu Fortuna 1 Ligi w sezonie 2019Foto: Shutterstock.com/Lens Strong
  • GKS to wicemistrz Polski z 2007 roku
  • "Brunatni" to również finaliści Superpucharu Polski z 2007 roku
  • Już w 2017 roku walne zgromadzenie akcjonariuszy GKS Bełchatów nie podjęło uchwały o dalszej działalności spółki
Sławomir Peszko 1200.jpg
Peszko: przyszedł czas, że nie jakiś pan Dziekanowski czy Stanowski będzie decydował, gdzie mam grać

Wicemistrz Polski zniknie z piłkarskiej mapy?

Według informacji serwisu belsport.pl GKS Bełchatów miał we wtorek ogłosić upadłość, co jest pierwszym krokiem w kierunku likwidacji klubu.

- Na razie to wciąż informacja nieoficjalna, ale na wtorek zaplanowano walne zgromadzenie akcjonariuszy, na którym podjęta ma zostać (bądź nie) uchwała o dalszym funkcjonowaniu spółki GKS Bełchatów S.A. Trudno przypuszczać, że w obecnej sytuacji - wobec galopującego zadłużenia, rosnącej bieżącej straty,  braku perspektyw na realne przychody i braku sponsora strategicznego - właściciele spółki wezmą na siebie odpowiedzialność za jej dalsze trwanie - informuje belsport.pl

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ekstraklasa: Paweł Brożek wrócił do treningów. Legenda Wisły Kraków nie powiedziała ostatniego słowa

GKS jest w fatalnej kondycji finansowo-organizacyjnej. Dla bełchatowskiego klubu nie jest to nowa sytuacja. Już w 2017 roku walne zgromadzenie akcjonariuszy GKS Bełchatów nie podjęło uchwały o dalszej działalności spółki. Wtedy jednak zostało to zignorowane przez radę nadzorczą oraz jednoosobowy zarząd w osobie prezesa Wiktora Rydza.

Sławomir Peszko 1200 F.jpg
Peszko ozłocony w 6. ligowej Wieczystej, mechanizmy piłkarskie obnażone [KOMENTARZ]

Obecna sytuacja klubu jest ciężka i według portalu to jedyne rozwiązanie. GKS nie posiada sponsora strategicznego, a ponadto nie może znaleźć źródła finansowania. Bełchatowianie mają również dług, który jest tak duży, że klub nie mógł skorzystać z finansowego wsparcia rządu oraz tarczy antykryzysowej. Klub ma potężne zaległości w stosunku do ZUS i Urzędu Skarbowego.

Dzień sądu

We wtorek 16 czerwca w jednej z bełchatowskich kancelarii odbyło się zgodnie z przyjętym terminarzem zwykłe walne zgromadzenie akcjonariuszy GKS "Bełchatów" S.A. Podczas zgromadzenia akcjonariusze przyjęli sprawozdanie finansowe Spółki za rok obrotowy 2019, udzielili absolutorium dla jednoosobowego Zarządu oraz członków rady nadzorczej, a co najważniejsze przyjęli uchwałę o dalszym istnieniu GKS "Bełchatów" S.A.

- Dzisiejsze decyzje nie tylko ucinają spekulacje o rzekomym planie złożenia wniosku o upadłość klubu, ale dają umocowanie do kontynuowania wdrażania opracowanego planu restrukturyzacji a przede wszystkim dalszego uczestnictwa w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi i walki o utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy - czytamy w komunikacie klubu. 


W obecnym sezonie Fortuna 1 Ligi GKS Bełchatów zajmuje 15. miejsce i ma tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową.

<<< TERMINARZ RUNDY FINAŁOWEJ - grupa mistrzowska i spadkowa >>>

/Belsport.pl/GKS Bełchatów

Zobacz także

Zobacz także