more_horiz
Wiadomości

Liga Narodów: Marciniak krytykowany po meczu Turcja - Rosja. "Łajdaki z Polski"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 14:53
Turcja pokonała Rosję 3:2 w meczu piłkarskiej Ligi Narodów, a po spotkaniu media nie oszczędziły arbitra głównego - Szymona Marciniaka. Szczególnie dużo zastrzeżeń do pracy sędziów mieli Rosjanie. 
Szymon Marciniak
Szymon Marciniak Foto: PAP/EPA/SEDAT SUNA

Szymon Marciniak prowadził spotkanie piątej kolejki Ligi Narodów między Turcją i Rosją. Goście przegrali na Ülker Stadyumu w Stambule i po ostatnim gwizdku sędziego mieli sporo zastrzeżeń do pracy arbitra. 

PAP Brzęczek 1200.jpg
Dni Brzęczka policzone? Lewandowski odpalił bombę. Tomaszewski: mecz z Holandią powinien być jego ostatnim

Ostro pracę Marciniaka w Turcji skomentował były reprezentant Rosji Roman Pawluczenko. 

- Sędziowie tego meczu to łajdacy. Szkoda grać w piłkę, gdy pojawia się facet w czarnym stroju i zaczyna swój popis, wpływając na wynik meczu. Polski sędzia bezczelnie zabił naszą drużynę - mówił 51-krotny reprezentant Rosji. Dodał również: "Nie rozumiem, jak można tak wpływać na grę i wynik, a potem czuć się z tym zupełnie normalnie. Można wyciągnąć wniosek, że polscy sędziowie zabili ten mecz. Polacy nie lubią Rosjan i to też było widać w tym meczu". 

Podopieczni Stanisława Czerczesowa przegrali ostatecznie 2:3, ale wciąż zajmują pierwsze miejsce w tabeli grupy 3 Dywizji B Ligi Narodów. Po porażce w Turcji Rosjanie mają tyle samo punktów co drudzy Węgrzy. 

Czytaj także:

pepe

Zobacz także

Zobacz także