more_horiz
Wiadomości

ELMS: zmiany w LMP2, Kubica zwolni

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 12:12
Jeszcze przed startem wyścigów długodystansowych WEC i ELMS organizatorzy postanowili dokonać zmian w serii, w której rywalizować będzie Robert Kubica. W klasie LMP2, w której zobaczymy Polaka doszło do zmian regulaminu technicznego, które mają na celu zróżnicować osiągi. 
Robert Kubica, WRT
Robert Kubica, WRTFoto: print screen/Twitter/Orlen Team
  • Sezon ELMS wystartuje w Barcelonie w dniach 17-18 kwietnia
  • Robert Kubica nadal będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego w zespole F1 Alfa Romeo Racing Orlen

Już w listopadzie ubiegłego roku zapowiadano zmiany w LMP2. Teraz już wiadomo, że moc samochodów tej klasy w European Le Mans Series oraz 24h Le Mans ulegnie zmniejszeniu, a zarazem staną się one cięższe. 

ELMS Kubica 1200F.jpg
Robert Kubica na torze Spa. Polak testuje samochód zespołu WRT [WIDEO]

Moc jednostek napędowych Gibson V8, które w ubiegłym roku miały 600 KM została ograniczona tylko do 540 KM. Ponadto samochody będą o 20 kg cięższe i będą teraz ważyć 950 kg.

Zmiany będą również dotyczyły kwestii aerodynamicznych, które mają tworzyć mniej docisku. Wcześniej zastanawiano się również nad kwestię opon, ale ostatecznie zdecydowano, że ogumienie Goodyear na sezon 2021 pozostanie w niezmienionej specyfikacji. 

Nowe wytyczne wejdą w życie od drugiej rundy ELMS, która zaplanowana jest na 16 maja na austriackim Red Bull Ring. 

Kilka dni temu ekipa WRT zaprezentował nowe malowanie na sezon 2021, gdzie pojawiły się logotypy polskiego koncernu PKN Orlen. W ostatnich dniach zespół Kubicy testował prototyp LMP2 Oreca 07 - Gibson na torze Spa-Francorchamps. 


Już za dwa tygodnie Kubica i belgijska ekipa WRT wezmą udział w przedsezonowych testach na torze w Barcelonie, które potrwają dwa dni. Pierwszy wyścig sezonu ELMS odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia również na Circuit de Barcelona-Catalunya. 

Alpine Gosia Rdest 1200F.jpg
Małgorzata Rdest wraca na tor. "Rok bez jazdy to rok stracony" [NASZ WYWIAD]

W ELMS zespołowymi partnerami Roberta Kubicy będą - Louis Deletraz oraz Yifey Ye. Załoga WRT wystartuje również w 89. edycji wyścigu 24h Le Mans. Ponadto w kultowej rywalizacji zobaczymy polski zespół Inter Europol Competition, który wystawi Orecę nr 34. Obsadę stanowią - Kuba Śmiechowski, Renger van der Zande i Alex Brundle.

W miniony weekend krakowianin miał również pojawić się na Nordschleife w pierwszym wyścigu sezonu Nürburgring Endurance Series (NLS), jednak z powodu kiepskich warunków pogodowych odwołano rywalizację. 

Czytaj także:

red/FIA/Twitter

Zobacz także

Zobacz także