more_horiz
Wiadomości

Reprezentacja Polski zapłaci za kompromitację na Euro 2020. Wielki spadek w rankingu FIFA

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 11:17
Piłkarska reprezentacja Polski ma za sobą fatalne Euro 2020, na którym zdobyła... jeden punkt i nawet nie wyszła z grupy. Wyniki podopiecznych Paulo Sousy muszą się przełożyć na sierpniowy ranking FIFA. Jak podaje serwis Football-rankings.info, będzie to najgorsze miejsce biało-czerwonych jeszcze sprzed Euro 2016. 
Reprezentacja Polski
Reprezentacja PolskiFoto: Shutterstock.com/Maksim Konstantinov
  • Polska ma za sobą nieudany występ na Euro 2020
  • Biało-czerwoni stracą kilka pozycji w nadchodzącym rankingu FIFA
baner grafika serwis Euro bez-Milika 1200 f.jpg
EURO 2020 - SERWIS SPECJALNY

Według prognozowanego rankingu FIFA, który przedstawił portal Football-rankings.info, wyżej od Polski będzie m.in. Iran, Japonia, Peru czy Senegal. To najgorsze miejsce biało-czerwonych od 2015 roku, czyli jeszcze sprzed poprzedniego turnieju mistrzostw Europy. 

Kolejne zestawienie FIFA pojawi się 12 sierpnia. W nim zostaną już uwzględnione wyniki tegorocznego Euro, Copa America oraz kwalifikacji do MŚ 2022. Miejsca prezentowane przez portal niewiele będą się różniły od oficjalnego rankingu światowej federacji. Oznacza to, że Polska zanotuje spadek przynajmniej o sześć pozycji - w okolicy 27. miejsca. 

Grupowi rywale Polski na Euro 2020 - Słowacja, Hiszpania i Szwecja - zajmują kolejno: 39., 7. i 16. pozycję. Biało-czerwoni wyprzedzają Tunezję, Serbię, Algierię i Czechy, które sensacyjnie odprawiły Holandię i zameldowały się w ćwierćfinale turnieju, gdzie zagrają z Danią. Czołową trójkę z kolei stanowią Belgia, Brazylia i Francja.


Potencjalny ranking FIFA przedstawiony przez "Football-rankings.info"
Potencjalny ranking FIFA przedstawiony przez Football-rankings.info

Kadra Paulo Sousy zakończyła Euro 2020 na fazie grupowej. Po porażce ze Słowacją, remisie z Hiszpanią i przegranej ze Szwecją Polacy odpadli z turnieju. Kolejnym meczem reprezentacji Polski będzie starcie z Albanią na PGE Narodowym w Warszawie (2 września) w ramach eliminacji do przyszłorocznego mundialu w Katarze. 

Shutterstock Paulo Sousa 1200F.jpg
Miliony na koncie Paulo Sousy. Portugalczyk wystawił PZPN "paragon grozy"

Czytaj także:

red/Football-rankings.info

Zobacz także

Zobacz także