more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Piotr Tworek zwolniony. Warta zmienia trenera

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 13:35
Warta Poznań poinformowała w komunikacie o zwolnieniu trenera pierwszego zespołu Piotra Tworka. Poznański klub, który był rewelacją poprzedniego sezonu PKO BP Ekstraklasy, zajmują aktualnie 17., przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. 
Piotr Tworek
Piotr Tworek Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk
  • Tworek prowadził drużynę prawie 2,5 roku. W tym czasie awansował z Wartą do Ekstraklasy po 25 latach oraz zajął z nią piąte miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej
  • Drugi sezon Zielonych w elicie jest jednak zdecydowanie mniej udany 
  • Passa dziesięciu meczów bez wygranej i siedmiu bez zdobytej bramki skutkowała zwolnieniem trenera 
Matty Cash 1200 Forum
El. MŚ 2022: Matty Cash wywoła konflikt w kadrze? Jan Tomaszewski: jest jedno niebezpieczeństwo

46-letni Tworek trenerem "Warciarzy" został w czerwcu 2019 roku, gdy zastąpił Petra Nemeca.

Szkoleniowiec od początku pracy osiągał z poznańskim klubem świetne wyniki. Już w pierwszym sezonie Warta niespodziewanie awansowała do PKO BP Ekstraklasy, dzięki wygranym barażom. Dla Zielonych był to powrót do krajowej elity po 25 latach. 

W ubiegłym sezonie beniaminek spisywał się znakomicie. Prowadzona przez Tworka Warta grała bez kompleksów, ładnie dla oka, a w parze z tym szły wyniki. Poznaniacy ukończyli rozgrywki na piątym miejscu, do końca walcząc o awans do eliminacji Ligi Konferencji. 

Koniec dobrej passy 

Kolejny sezon także zaczął się nieźle. Pięć punktów w trzech pierwszych meczach dawało nadzieje na kontynuowanie dobrej gry.

Potem było jednak już bardzo źle. Warta nie wygrała żadnego z dziesięciu kolejnych meczów, a w ostatnich siedmiu nie zdobyła nawet gola. W efekcie klub z Poznania spadł na przedostatnie, 17. miejsce w ekstraklasowej tabeli. 

W 13. kolejce poznaniacy przegrali u siebie z Lechią Gdańsk (0:2). We wtorek okazało się, że było to ostatnie spotkanie Tworka na ławce trenerskiej Warty. 

- W imieniu Rady Nadzorczej i właściciela Klubu, Bartłomieja Farjaszewskiego pragniemy podziękować trenerowi Piotrowi Tworkowi za ten ponad dwuletni czas jego pracy w Warcie Poznań. Trener zostanie zapamiętany przede wszystkim jako współtwórca jednych z największych sukcesów powojennej historii klubu - powiedział prezes Bartosz Wolny, cytowany w komunikacie klubu. 

Asystent tymczasowym trenerem 

Póki co, nieznane jest nazwisko następcy Tworka. - Tymczasowym trenerem zespołu będzie Adam Szała, który poprowadzi „Zielonych” w sobotnim meczu ligowym z Piastem Gliwice. Wkrótce ogłosimy nazwisko nowego trenera - ogłosił dyrektor sportowy klubu Radosław Mozyrko.

Szała poprowadzi drużynę w meczu czternastej kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Warta zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice.

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także