more_horiz
Wiadomości

El. MŚ 2022: Polska bez rozstawienia w barażach. Cezary Kulesza komentuje sytuację kadry

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 09:25
Reprezentacja Polski na zakończenie el. MŚ 2022 przegrała z Węgrami 1:2, przez co straciła rozstawienie w marcowych barażach o katarski mundial. Prezes PZPN Cezary Kulesza jest wprawdzie niezadowolony z postawy Biało-Czerwonych, ale wierzy, że podopieczni Paulo Sousy będą w stanie zaprezentować się z dobrej strony w "dogrywce" o udział w mistrzostwach świata.
Cezary Kulesza, prezes PZPN mimo trudnej sytuacji i braku rozstawienia w barażach, wciąż wierzy na udział reprezentanci Polski w mundialu w Katarze
Cezary Kulesza, prezes PZPN mimo trudnej sytuacji i braku rozstawienia w barażach, wciąż wierzy na udział reprezentanci Polski w mundialu w Katarze Foto: KACPER PEMPEL / Reuters / Forum

Na kadrę spadła lawina krytyki za bezbarwny występ z Węgrami. Cezary Kulesza jest jednak przekonany, że poniedziałkowe spotkanie było jedynie wypadkiem przy pracy.

"Mecz z Węgrami nam nie wyszedł, nie wyglądaliśmy jak zespół, ale w ostatnich miesiącach, choćby w rywalizacji z Anglią, udowadnialiśmy, że umiemy walczyć jak równy z równym z najlepszymi na Starym Kontynencie" - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Kevin de Bruyne 1200F.jpg
Baraże el. MŚ 2022: z kim kadra Sousy zagra o mundial? Biało-Czerwoni liczą na szczęśliwy los

Poza niesmakiem i utratą punktów w rankingu FIFA przegrana z "Madziarami" pozbawiła reprezentację Polski rozstawienia w barażach. Z tego powodu Polacy nie zagrają w pierwszym meczu u siebie, a także zmierzą się z teoretycznie mocniejszymi rywalami. Ekipa Paulo Sousy zagra z Portugalią, Szkocją, Włochami, Rosją, Szwecją bądź Walią. Cezary Kulesza wierzy, że polska kadra jest w stanie rywalizować z każdym, jeśli zagra na miarę swojego potencjału.

"Jestem przekonany, że drużyna jest na tyle silna, by móc walczyć o awans z każdym przeciwnikiem, gdziekolwiek los nas rzuci. (...) W barażach chciałbym zobaczyć ten zespół, który umiał zdobyć punkt z Anglikami czy wywieźć komplet punktów z bardzo trudnego terenu w Tiranie" - ocenił Cezary Kulesza.

Losowanie par barażowych odbędzie się 26 listopada. W ich finałowym etapie - 28 lub 29 marca 2022 - spotkają się zwycięzcy pierwszej rundy, a gospodarzy wyłoni losowanie.

Mistrzostwa świata w Katarze z udziałem 32 reprezentacji rozegrane zostaną między 21 listopada a 18 grudnia przyszłego roku.

Tak wygląda ostateczna tabela uwzględniająca zespoły, które w swoich grupach eliminacyjnych zajęły drugie miejsca:

1. Portugalia 17 pkt. bramki 17:6
2. Szkocja 17 pkt. bramki 14:7
3. Włochy 16 pkt. bramki 13:2
4. Rosja 16 pkt. bramki 14:5
5. Szwecja 15 pkt. bramki 12:6
6. Walia 15 pkt. bramki 14:9


7. Turcja 15 pkt. bramki 18:16
8. Polska 14 pkt. bramki 18:10
9. Macedonia Północna 12 pkt. bramki 14:11
10. Ukraina 12 pkt, bramki 11:8


Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także