Ligue 1: PSG lepsze od Saint-Etienne. Kontuzja Neymara, asysty Messiego i debiut Ramosa

2021-11-28, 17:52

Neymar odniósł kontuzję podczas meczu z Saint-Etienne . Foto: Twitter.com/PSGbrasil (screen)

W niedzielnym meczu 15. kolejki Ligue 1 piłkarze Paris Saint-Germain wygrali na wyjeździe z AS Saint-Etienne 3:1, ale groźnie wyglądającej kontuzji doznał brazylijski gwiazdor paryżan Neymar. W drużynie PSG zadebiutował wreszcie Sergio Ramos, a trzema asystami popisał się Leo Messi.

Mecz drużyny ostatniej w tabeli Ligue 1 z liderem rozgrywek wcale nie był dla PSG spacerkiem. Neymar już w piątej minucie trafił do siatki po podaniu Messiego, jednak gol nie został uznany ze względu na spalonego.

Hat=trick asys-

Na obłożonej śniegiem murawie paryżanie długo nie pokazywali swojej przewagi technicznej. W 23. minucie stracili nawet bramkę. Gola dla gospodarzy zdobył Denis Bouanga. Trafienie początkowo nie zostało uznane, jednak system VAR wykazał, że bramka została zdobyta prawidłowo.

Gospodarze dobrze się bronili, ale w 45. minucie z boiska wyrzucony został obrońca Saint-Etienne Timothee Kołodziejczak. Mający polskie korzenie piłkarz sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Kyliana Mbappe. Z rzutu wolnego dośrodkował Leo Messi, a wyrównującą bramkę tuż przed przerwą zdobył Marquinhos.

W drugiej połowie PSG udowodniło swą wyższość. Świetną szansę na gola zmarnował m.in. Messi, jednak tego dnia Argentyńczyk lepiej radził sobie jako asystent. W 79. minucie dograł do Angela di Marii, a ten pokonał bramkarza gospodarzy Etienne'a Greena.

W doliczonym czasie gry Messi asystował po raz trzeci, a drugie trafienie zaliczył Marquinhos.

Neymar kontuzjowany

Trzecia bramka dla PSG padła, gdy na boisku nie było już Neymara. Brazylijski gwiazdor doznał dość groźnie wyglądającej kontuzji. Po ostrym faulu Yvanna Macona, lewa stopa piłkarza PSG wykręciła się nie w nienaturalny sposób. Neymar opuścił boisko na noszach.

Pełne 90 minut w barwach PSG rozegrał za to Sergio Ramos. Doświadczony hiszpański obrońca podpisał kontrakt z wicemistrzami Francji latem, jednak ze względu na kłopoty zdrowotne, były gwiazdor Realu Madryt, dopiero w niedzielę zadebiutował w nowych barwach.

To już 13. wygrana PSG w tym sezonie. Walczący o odzyskanie tytułu paryżanie stracili tylko pięć punktów i z dorobkiem 40 zdecydowanie prowadzą w tabeli.