more_horiz
Wiadomości

Liga Narodów: Polska zapewniła sobie 1. koszyk w losowaniu grup el. Euro 2024 WYNIKI, TABELE

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2022 22:55
Reprezentacja Polski wygrała z Walią, dzięki czemu utrzymała się w dywizji A Ligi Narodów, a także zapewniła sobie miejsce w pierwszym koszyku przy losowaniu grup eliminacji Euro 2024.
Reprezentacja Polski w Lidze Narodów w sezonie 20222023. rywalizowała w grupie 4 Dywizji A
Reprezentacja Polski w Lidze Narodów w sezonie 2022/2023. rywalizowała w grupie 4 Dywizji AFoto: Shutterstock.com/Dziurek

Piłkarze reprezentacji Polski wygrali na wyjeździe z Walią 1:0 (0:0) w meczu 6. kolejki grupy 4 najwyższego poziomu Ligi Narodów.

Dzięki zwycięstwu Polacy zapewnili sobie utrzymanie na najwyższym poziomie. Gola dającego zwycięstwo strzelił w 58 minucie Karol Świderski.

W drugim spotkaniu "polskiej" grupy, Holandia pokonała Belgię 1:0 (0:0).

Awans do półfinału Ligi Narodów wywalczyli Holendrzy (16 pkt). Drugie miejsce w tabeli zajęli Belgowie (10 pkt), a trzecie Polacy (7 pkt.). Walijczycy (1 pkt.) spadną na niższy poziom rozgrywkowy.

Liga Narodów przepustką do Euro 2024

Poprzednią edycję turnieju wygrali Francuzi, którzy pokonali w Mediolanie Hiszpanów 2:1. W pierwszej odsłonie tych rozgrywek najlepsi okazali się Portugalczycy. Finał odbywał się w Porto, gdzie wygrali 1:0 z Holandią.

Stawka tegorocznych rozgrywek to punkty w rankingu FIFA, a także możliwość kwalifikacji do mistrzostw Europy. Udział w Euro 2024 przysługuje zwycięzcy zmagań w każdej z trzech dywizji oraz rozstawienie.

Biało-Czerwoni dzięki zwycięstwu z Walią, zajęciu trzeciego miejsca w swojej grupie, a także wynikom w meczach rywali będą rozstawieni w pierwszym koszyku podczas losowania grup eliminacyjnych Euro. 

Wyniki, program i tabele grup piłkarskiej Ligi Narodów:

niedziela, 25 września
grupa A4
Walia - Polska 0:1 (0:0)
Holandia - Belgia 1:0 (0:0)
Tabela:
M Z R P bramki pkt
1. Holandia 6 5 1 0 14-6 16 - awans do Final Four
2. Belgia 6 3 1 2 11-8 10
3. Polska 6 2 1 3 6-12 7
4. Walia 6 0 1 5 6-11 1 - spadek do dywizji B
grupa A1
Dania - Francja 2:0 (2:0)
Austria - Chorwacja 1:3 (1:1)
1. Chorwacja 6 4 1 1 8-6 13 - awans do Final Four
2. Dania 6 4 0 2 9-5 12
3. Francja 6 1 2 3 5-7 5
4. Austria 6 1 1 4 6-1 4 - spadek do dywizji B
grupa C1
Luksemburg - Litwa 1:0 (0:0)
Wyspy Owcze - Turcja 2:1 (0:0)
1. Turcja 6 4 1 1 18-5 13 - awans do dywizji B
2. Luksemburg 6 3 2 1 9-7 11
3. Wyspy Owcze 6 2 2 2 7-10 5
4. Litwa 6 0 1 5 2-14 1 - baraż o utrzymanie
grupa C3
Słowacja - Białoruś 1:1 (0:1)
Azerbejdżan - Kazachstan 3:0 (0:0)
1. Kazachstan 6 4 1 1 8-6 13 - awans do dywizji B
2. Azerbejdżan 6 3 1 2 7-4 10
3. Słowacja 6 2 1 3 5-6 7
4. Białoruś 6 0 3 3 3-7 3 - baraż o utrzymanie
grupa D1
Andora - Łotwa 1:1 (0:0)
Mołdawia - Liechtenstein 2:0 (0:0)
1. Łotwa 6 4 1 1 12-5 13 - awans do dywizji C
2. Mołdawia 6 4 1 1 10-6 13
3. Andora 6 2 2 2 6-7 8
4. Liechtenstein 6 0 0 6 1-11 0

poniedziałek, 26 września

grupa A3
Węgry - Włochy (Budapeszt, godz. 20.45)
Anglia - Niemcy (Londyn, 20.45)
1. Węgry 5 3 1 1 8-3 10
2. Włochy 5 2 2 1 6-7 8
3. Niemcy 5 1 3 1 8-6 6
4. Anglia 5 0 2 3 1-7 2 - spadek do dywizji B
grupa B3
Rumunia - Bośnia i Herc. (Bukareszt. 20.45)
Czarnogóra - Finlandia (Podgorica, 20.45)
1. Bośnia i Herc. 5 3 2 0 7-4 11 - awans do dywizji A
2. Czarnogóra 5 2 1 2 6-4 7
3. Finlandia 5 1 2 2 6-6 5
4. Rumunia 5 1 1 3 2-7 4
grupa C4
Macedonia Płn. - Bułgaria (Skopje, 20.45)
Gibraltar - Gruzja (Gibraltar, 20.45)
1. Gruzja 5 4 1 0 14-2 13 - awans do dywizji B
2. Macedonia Płn. 5 2 1 2 7-6 7
3. Bułgaria 5 1 3 1 9-8 6
4. Gibraltar 5 0 1 4 2-16 1 - baraż o utrzymanie

grupa D2
San Marino - Estonia (Serravalle, 20.45)
1. Estonia 3 3 0 0 6-2 9 - awans do dywizji C
2. Malta 4 2 0 2 5-4 6
3. San Marino 3 0 0 3 0-5 0

wtorek, 27 września

grupa A2
Portugalia - Hiszpania (Braga, 20.45)
Szwajcaria - Czechy (St. Gallen, 20.45)
1. Portugalia 5 3 1 1 11-2 10
2. Hiszpania 5 2 2 1 7-5 8
3. Szwajcaria 5 2 0 3 4-8 6
4. Czechy 5 1 1 2 4-11 4
grupa B1
Irlandia - Armenia (Dublin, 20.45)
Ukraina - Szkocja (Kraków, 20.45)
1. Szkocja 5 4 0 1 11-5 12
2. Ukraina 5 3 1 1 10-4 10
3. Irlandia 5 1 1 3 5-5 4
4. Armenia 5 1 0 4 2-14 3
grupa B2
Albania - Islandia (Tirana, 20.45)
1. Izrael 4 2 2 0 8-6 8 - awans do dywizji A
2. Islandia 3 0 3 0 5-5 3
3. Albania 3 0 1 2 3-5 1
grupa B4
Norwegia - Serbia (Oslo, 20.45)
Szwecja - Słowenia (Solna, 20.45)
1. Norwegia 5 3 1 1 7-5 10
2. Serbia 5 3 1 1 11-5 10
3. Słowenia 5 1 2 2 5-9 5
4. Szwecja 5 1 0 4 6-10 3
grupa C2
Grecja - Irlandia Płn. (Ateny, 20.45)
Kosowo - Cypr (Prisztina, 20.45)
1. Grecja 5 4 0 1 7-1 12 - awans do dywizji B
2. Kosowo 5 2 0 3 6-7 6
3. Irlandia Płn. 5 1 2 2 2-7 5
4. Cypr 5 1 2 2 3-7 5

Terminarz Ligi Narodów 2022/2023:

Półfinały: 14-15 czerwca 2023
Mecz o 3. miejsce i finał: 18 czerwca 2023

Wyniki reprezentacji Polski w Lidze Narodów 2022/2023:

1 czerwca
Wrocław: Polska - Walia 2:1

8 czerwca
Bruksela: Belgia - Polska 6:1

11 czerwca

Rotterdam: Holandia - Polska 2:2

14 czerwca

Warszawa: Polska - Belgia 0:1

22 września
Warszawa: Polska - Holandia 0:2

25 września
Cardiff: Walia - Polska 0:1 


PolskieRadio24.pl PolskieRadio24.pl

/red

Zobacz także

Zobacz także