more_horiz
Wiadomości

Jorge Jesus wróci do Flamengo? Paulo Sousa może zostać na lodzie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 11:06
Trener Jorge Jesus został zwolniony z Benfiki Lizbona - poinformował dziennikarz z Rio de Janeiro, Vene Casagrande, powołując się na rozmowę ze szkoleniowcem. Może to oznaczać zwrot akcji w sprawie Paulo Sousy.
Jorge Jesus - jego działanie spowoduje efekt domina, który uderzy w Paulo Sousę?
Jorge Jesus - jego działanie spowoduje "efekt domina", który uderzy w Paulo Sousę? Foto: shutterstock.com/A.RICARDO

Jorge Jesus to doświadczony i utytułowany szkoleniowiec, znakomicie wspominany we Flamengo - klubie, do którego chce odejść Sousa. To z tym trenerem, brazylijski klub sięgnął po zwycięstwo w Copa Libertadores w sezonie 2018/19 i to właśnie powrót Jesusa ma być dla działaczy priorytetem.

- Jorge Jesus nie poprowadzi już Benfiki przeciwko Porto. Trener nie zapłaci kary za zerwanie kontraktu. Osoby z jego otoczenia twierdzą, że rozwiązanie umowy nastąpi za obopólną zgodą - dodał Casagrande.

- Pierwszym wyborem Flamengo był Jesus, który podobno był załamany, że Fla dogadało się z Sousą i nie poczekało na niego do końca roku. Taka narracja obowiązywała wczoraj - napisał na Twitterze dziennikarz Canal+ Sport, Tomasz Ćwiąkała.

To tylko moja interpretacja i mogę się całkowicie mylić, ale Flamengo na ostatniej prostej mogło się nie podobać wykorzystywanie Internacionalu do podbicia oferty (to są słowa dyrektora Interu) + potencjalna walka w sprawie kontraktu z PZPN - dodał Ćwiąkała.

Jorge Jesus w swojej karierze zdobył aż 16 trofeów - większość podczas pierwszej kadencji w Benfice w latach 2009-2015, z której odszedł do lokalnego rywala, Sportingu.

Co w takim wypadku z Paulo SousąChoć prezes PZPN Cezary Kulesza potwierdził, że nadal obowiązuje go umowa na prowadzenie naszej kadry, trudno sobie wyobrazić, aby dalsza współpraca po takim zachowaniu Portugalczyka była możliwa. Być może na dniach były trener m.in. Bordeaux i FC Basel zostanie bezrobotny.

Jan Tomaszewski: to najszczęśliwsza dymisja w historii polskiej piłki

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także