more_horiz
Wiadomości

Czesław Michniewicz pojedzie do Rosji. W planach trzy mecze i rozmowy z kadrowiczami

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 16:30
Nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Czesław Michniewicz poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej, że 26 lutego poleci do Rosji, by oglądać mecze tamtejszej ligi oraz spotkać się z Polakami grającymi w tym kraju. "Sborna" będzie pierwszym rywalem Biało-Czerwonych w marcowych barażach eliminacji do mistrzostw świata. 
Czesław Michniewicz został zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski
Czesław Michniewicz został zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski Foto: PAP/Leszek Szymański

Czesław Michniewicz został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski podczas konferencji prasowej w sali konferencyjnej PGE Narodowego, w której uczestniczył też prezes PZPN Cezary Kulesza

Solidna "Sborna" 

Biało-Czerwoni w marcowych barażach będą musieli wyeliminować dwóch przeciwników, by awansować na mundial w Katarze. 24 marca w Moskwie zagrają z Rosją. 

- Potencjał Rosji najlepiej oddaje tabela. Jeszcze w 85. minucie meczu z Chorwacją mieli awans na mistrzostwa świata. Przegrali na wodzie po bramce samobójczej. Ta drużyna była o krok od bezpośredniego awansu - przypomniał Czesław Michniewicz

Selekcjoner reprezentacji Polski docenił najbliższego rywala. 

- Na pewno nie jest to zespół, który gra tak finezyjną piłkę jak Hiszpanie czy czasami Chorwaci. Jest bardzo solidny i oparty na takich żelaznych zasadach jak dawna radziecka piłka - przyznał. - Mają jednak kilku zaawansowanych technicznie zawodników, grających nieszablonowo - dodał. 

Spotka starych znajomych 

Podczas swojej pracy z młodzieżową reprezentacją Polski, Michniewicz miał okazję mierzyć się z Rosjanami. Wszystko wskazuje na to, że kilku piłkarzy z tamtej drużyny spotka na swojej drodze w marcu. 

- Kilku piłkarzy znam jeszcze z kadry U-21. W bramce będzie Matwiej Safonow z Krasnodaru, na stoperze (Igor) Diwiejew - to są zawodnicy, którzy grali w reprezentacji młodzieżowej. Diwiejewem interesował się Arsenal - przypomniał. 22-letni Igor Diwiejew jest aktualnie piłkarzem CSKA Moskwa. 

We wrześniu Czesław Michniewicz był trenerem Legii Warszawa, która pokonała na wyjeździe Spartaka Moskwa na inaugurację fazy grupowej Ligi Europy. 

- Znam też zawodników Spartaka, jak kapitan reprezentacji Dżykija. Jego do kadry z mniejszego klubu "wyczarował" Stanisław Czerczesow - opowiadał Michniewicz. Gieorgij Dżykija jest obecnie liderem defenswywy Spartaka i "Sbornej", lecz w kadrze narodowej debiutował w 2017 roku, grając jeszcze w Amkarze Perm.

Selekcjoner jedzie do Moskwy 

Michniewicz chce jeszcze lepiej poznać rosyjską drużynę. Odwiedzi więc naszego wschodniego sąsiada, a podróż wykorzysta także na rozmowy z reprezentantami Polski, którzy grają w tamtejszej lidze. 

- 26 lutego, być może razem z prezesem Cezarym Kuleszą, wybieram się do Rosji. Będziemy obserwować mecze Chimki - Dynamo, gdzie gra Sebastian Szymański i Spartak - CSKA. W Dynamie, Spartaku i CSKA grają rosyjscy reprezentanci. Następnego dnia polecę na mecz Krasnodaru Grześka Krychowiaka z Lokomotiwem Macieja Rybusa. Zostanę tam, by spotkać się z Krychowiakiem, a z Rybusem spotkam się w Moskwie - poinformował. 

Selekcjoner reprezentacji Polski chce jak najlepiej wykorzystać lutową podróż.

- Plan jest taki, by za jednym razem zobaczyć swoich zawodników, ale też przyjrzeć się drużynie przeciwnej, poszukać słabych punktów, zobaczyć, co nam może pomóc w tej rywalizacji - podsumował Czesław Michniewicz.

Michniewicz, który zastąpił Portugalczyka Paulo Sousę, w roli selekcjonera zadebiutuje 24 marca w Moskwie w półfinałowym meczu barażowym z Rosją o awans do mistrzostw świata. Jeżeli Polacy zwyciężą, zmierzą się w finale 29 marca w Chorzowie z lepszym z pary Szwecja - Czechy.

Prezentacja nowego selekcjonera:

Źródło: YouTube.com/LaczyNasPilka 

Czytaj także:

/empe 

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także