more_horiz
Wiadomości

Zespół Alfa Romeo F1 Team Orlen przedstawił bolid. Tak prezentują się biało-czerwone barwy w F1

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2022 09:51
Zespół Alfa Romeo F1 Team Orlen przedstawił nowy samochód C42, którym Fin Valtteri Bottas i Chińczyk Guanyu Zhou będą rywalizowali w nowym sezonie mistrzostw świata Formuły 1. Rolę kierowcy rezerwowego ekipy z Hinwil pełni Robert Kubica.
Zespół Alfa Romeo F1 Team Orlen zaprezentował nowy bolid na sezon 2022 - Alfa Romeo C42. Kierowcą rezerwowym ekipy z Hinwil jest Robert Kubica
Zespół Alfa Romeo F1 Team Orlen zaprezentował nowy bolid na sezon 2022 - Alfa Romeo C42. Kierowcą rezerwowym ekipy z Hinwil jest Robert KubicaFoto: print screen/Twitter/Orlen Team
  • Przygotowania do nowego sezonu rozpoczną się w Hiszpanii i Bahrajnie
  • W sezonie 2022 zaplanowano rekordowe 23 wyścigi Formuły 1

Zespół z Hinwil był ostatnim zespołem, który zaprezentował nowy bolid po zmianach, jakie czekają F1 w sezonie 2022. 

Alfa Romeo C42 ujrzała światło dzienne 27 lutego o godz. 9.00. Kilka dni wcześniej samochód pojawił się w "tymczasowych barwach" w Montmelo na torze Circuit Barcelona-Catalunya w dniach 23-25 lutego podczas przedsezonowych zmagań. 

Zbliżająca się rywalizacja o tytuł mistrza świata Formuły 1 będzie niezwykle ciekawe, szczególnie ze względu na zmiany techniczne w "królowej motorsportu", która przejdzie prawdziwy "reset" technologiczny. 

W kalendarzu na 2022 rok przewidziana jest rekordowa liczba 23 wyścigów. Tytułu bronić będzie Holender Max Verstappen z ekipy Red Bull Racing. Po latach dominacji zdetronizowany został Brytyjczyk Lewis Hamilton z mistrzowskiego zespołu Mercedesa, który od początku "ery hybrydowej" w 2014 roku jest niepokonany wśród konstruktorów. 

Nie zmienia się z kolei rola polskiego jedynaka w F1. Robert Kubica nadal będzie kierowcą rezerwowym zespołu Alfa Romeo F1 Team Orlen [zmiana nazwy na sezon 2022 - wcześniej Alfa Romeo Racing Orlen]. Polak będzie łączył swoje obowiązki z programem WEC [Długodystansowe MŚ], gdzie jest kierowcą Prema Orlen Team w klasie LMP2. 

 


Czytaj także:

red/Twitter

Zobacz także

Zobacz także