more_horiz
Wiadomości

Jest ostateczna decyzja FIVB. Rosja bez siatkarskich MŚ w związku z agresją na Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2022 09:25
W związku z rosyjską inwazją na Ukrainę Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) oficjalnie odebrała Rosji prawo do organizacji tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. 
FIVB poinformował oficjalnie, że tegoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn zostały odebrane Rosji w związku z inwazją tego kraju na Ukrainę
FIVB poinformował oficjalnie, że tegoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn zostały odebrane Rosji w związku z inwazją tego kraju na UkrainęFoto: screen/FIVB

>>> Rosyjska inwazja na Ukrainę [RELACJA]

Rosyjska agresja na Ukrainę. Rosja straciła siatkarski mundial

Dotychczas podejście FIVB w kwestii MŚ było szokujące. Gospodarz tegorocznej imprezy - Rosja - bezpodstawnie zaatakował Ukrainę, a władze FIVB dopiero kilka dni po inwazji zdecydowały się na zastosowanie adekwatnych do sytuacji środków. 

- FIVB blisko współpracuje z Rosyjską Federacją Siatkówki oraz komitetem organizacyjnym mistrzostw świata 2022 w przygotowaniach różnych siatkarskich wydarzeń na terenie Rosji, które powinny odbyć się zgodnie z planem - napisano we wcześniejszym oświadczeniu. 

Ostatecznie we wtorek 1 marca FIVB wystosowało nowy komunikat, w którym poinformowało o odebraniu tegorocznych MŚ Rosji. 

Polscy siatkarze, którzy zwyciężali w mistrzostwach świata w 2014 i 2018 roku, w pierwszej fazie mistrzostw trafili do grupy C, która swoje mecze miała rozegrać w Nowosybirsku. Rywalami Biało-Czerwonych będą Stany Zjednoczone, Bułgaria i Meksyk.

Turniej miał się odbyć w Rosji w dniach 26 sierpnia - 11 września. Jeszcze nie wiadomo, kto zostanie nowym gospodarzem MŚ. 

Wojna na Ukrainie. Liga Narodów nie dla Rosji

Wcześniej FIVB wystosował komunikat w sprawie Ligi Narodów, której rozgrywki mają się toczyć od maja do lipca. Dwa turnieje miały się odbyć na terenie Rosji: męski w Kemerowie, kobiecy w Ufie. W obu swoje spotkania rozgrywać miała reprezentacja Polski. 

- W związku z pogarszającą się sytuacją na Ukrainie FIVB informuje, że dwie rundy nadchodzącej Ligi Narodów, które miały się odbyć w Rosji w czerwcu i lipcu, zostały przeniesione ze skutkiem natychmiastowym - czytamy w komunikacie. Dodano również, że nowe lokalizacje zostaną wkrótce ogłoszone. 

Posłuchaj
00:17 Siatkarskie MŚ.mp3 FIVB ma szukać nowego gospodarza. Członek zarządu międzynarodowej federacji, Mirosław Przedpełski zapewnia, że nie będzie żadnego problemu z wyznaczeniem nowego organizatora (IAR)

Wojna na Ukrainie. Minister sportu i turystyki reaguje ws. wydarzeń sportowych w Rosji

Przypomnijmy, że minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk w porozumieniu z polskimi związkami sportowymi, wystosował pisma do władz międzynarodowych federacji sportowych: FIFA, UEFA, FIVB, CEV, EHF w sprawie imprez w Rosji. 


Czytaj także:

red/Twitter/IAR

Zobacz także

Zobacz także