more_horiz
Wiadomości

Putin, ludzie nie chcą wojny! Artiom Łaguta: nie mogę być dumnym Rosjaninem

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2022 16:35
Artiom Łaguta, żużlowiec Betard Sparty Wrocław opublikował w mediach społecznościowych apel dotyczący wojny na Ukrainie.
Artiom Łaguta, żużlowiec Betard Sparty Wrocław opublikował w mediach społecznościowych apel dotyczący wojny na Ukrainie
Artiom Łaguta, żużlowiec Betard Sparty Wrocław opublikował w mediach społecznościowych apel dotyczący wojny na UkrainieFoto: Artiom Łaguda/Instagram

>>> Rosyjska inwazja na Ukrainę [RELACJA]

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa siódmy dzień. Agresorzy obecnie próbują zdobyć stolicę kraju - Kijów, z którego ewakuowani są ludzie. 

Wskutek inwazji rosyjskiej na Ukrainę wiele światowych federacji sportowych pozbawia Rosję prawa organizacji imprez pod swoimi auspicjami, część zakazuje również startów sportowcom z tego kraju.

Adidas zawiesza ze skutkiem natychmiastowym współpracę z Rosyjską Federacją Piłki Nożnej - ogłosił rzecznik firmy, która w 2020 roku osiągnęła 2,9 proc. swoich obrotów w Rosji, na Ukrainie i w państwach byłego Związku Radzieckiego.

Żużlowiec Artiom Łaguta w mocnych słowach zareagował na to, co dzieje się na Ukrainie. Aktualny mistrz świata krytykuje działania własnej ojczyzny i prezydenta Władimira Putina.

Zawodnik Betard Sparty Wrocław postanowił zaapelować do wojsk, które atakują Ukrainę.

"Jestem załamany obrazami wojny, które docierają do nas od kilku dni. One sprawiają, że nie mogę być dumnym Rosjaninem. Ciężko mi spoglądać w twarz ludziom, którzy przybywają do Polski z Ukrainy. Proszę rosyjskie wojsko, by zaprzestało tej nieludzkiej agresji. Porzućcie karabiny, przejdźcie na stronę dobra! - napisał żużlowiec Betard Sparty Wrocław. 

Rosjanin, który od lat mieszka w Bydgoszczy ma także obywatelstwo polskie. 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Artem Laguta (@laguta222)

>>> "Polska Piłka dla Ukrainy". Wspieramy Przyjaciół dotkniętych wojną

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także