more_horiz
Wiadomości

Mecz otwarcia MŚ Katar 2022 bez gospodarzy? FIFA przedstawiła kalendarz turnieju

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 09:34
Według oficjalnego kalendarza piłkarskich MŚ Katar 2022, który opublikowała FIFA, Katar będzie pierwszym gospodarzem od 2002 roku, który nie wystąpi w meczu otwarcia. XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej zainauguruje mecz Senegal - Holandia. 
Akram Afif to jeden z najbardziej wyróżniających się piłkarzy reprezentacji Kataru, gospodarza tegorocznych mistrzostw świata
Akram Afif to jeden z najbardziej wyróżniających się piłkarzy reprezentacji Kataru, gospodarza tegorocznych mistrzostw świataFoto: Shutterstock.com/Celso Pupo

MŚ Katar 2022. Mecz otwarcia bez gospodarzy? 

W piątkowe popołudnie w Dosze odbyła się ceremonia losowania grup piłkarskich MŚ Katar 2022. Chwilę później FIFA przedstawiła oficjalny harmonogram spotkań turnieju na Półwyspie Arabskim. Tradycją od MŚ 2006 było, że pierwszy mecz rozgrywa gospodarz, jednak na tegorocznym mundialu ma być inaczej.

Do MŚ w Korei Południowej i Japonii mecz otwarcia zaczynali obrońcy tytułu. W Katarze walkę o Puchar Świata FIFA zainaugurują reprezentacje Senegalu i Holandii, które o godz. 11.00 czasu polskiego wybiegną na murawę Al Thumama Stadium. 

Gospodarz imprezy Katar do rywalizacji przystąpi sześć godzin później meczem na Al Bayt Stadium z Ekwadorem. Wcześniej również Anglia podejmie Iran na Khalifa International Stadium (14.00). Pierwszy dzień MŚ zakończy zespół Stanów Zjednoczonych spotkaniem ze zwycięzcą europejskiego barażu (Walia/Szkocja/Ukraina) o godz. 20.00. 

W swoim pierwszym spotkaniu grupy C reprezentacja Polski zagra 22 listopada z Meksykiem (godz. 17.00 - Ad-Dauha). Cztery dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską (14.00 - Ar-Rajjan), a 30 listopada - z Argentyną (20.00 - Ad-Dauha).

MŚ Katar 2022 - ostatni taki mundial

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudnia. Tegoroczna rywalizacja będzie ostatnim mundialem, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju w 2026 roku o Puchar Świata FIFA, zagra 48 reprezentacji narodowych. 


Losowane MŚ Katar 2022 komentowali dziennikarze PolskieRadio24.pl Paweł Majewski i Bartosz Goluch: 

Czytaj także:

red/FIFA

Zobacz także

Zobacz także