more_horiz
Wiadomości

Sensacyjne wieści ws. rosyjskiego oligarchy. Media: Roman Abramowicz właścicielem Goeztepe

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2022 19:41
Roman Abramowicz jeszcze nie zdążył sprzedać londyńskiej Chelsea, a już wkrótce może zostać właścicielem kolejnego klubu, mimo nałożonych sankcji po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Według tureckich mediów oligarcha ma budować potęgę Goeztepe Izmir. 
Jak informują turecki media rosyjski oligarcha Roman Abramowicz ma zostać właścicielem Goeztepe Izmir. Były właściciel Chelsea wciąż ma problemy ze sprzedażą londyńskiego klubu
Jak informują turecki media rosyjski oligarcha Roman Abramowicz ma zostać właścicielem Goeztepe Izmir. Były właściciel Chelsea wciąż ma problemy ze sprzedażą londyńskiego klubuFoto: East News/AP/Associated Press

Super Lig. Tureckie media: Roman Abramowicz właścicielem Goeztepe

Roman Abramowicz znalazł się na liście oligarchów, na których nałożone zostały sankcje, po tym jak Rosja brutalnie zaatakowała Ukrainę [wojna trwa od 24 lutego]. Biznesmen wciąż ma problemy ze sprzedażą londyńskiej Chelsea - ostateczny termin składania ofert mija 11 kwietnia. Wszystko wskazuje na to, że nowego właściciela poznamy jeszcze pod koniec miesiąca. 

"The Blues" mają problemy, między innymi ze sprzedażą biletów, ale mają możliwość dokończenia sezonu Premier League pod ścisłym nadzorem władz ligi. Przypomnijmy, że Chelsea to aktualny triumfator Ligi Mistrzów. 

Wszystko wskazuje na to, że Roman Abramowicz wkrótce zostanie właścicielem... nowego klubu. Oligarcha podczas gdy bierze udział w mediacjach pokojowych na linii Rosja - Ukraina, również rozgląda się za możliwością budowy potęgi innego zespołu. Według informacji tureckiego portalu "D-Smart Spor" miliarder ustalił już warunki zakupu jednego z klubów Super Lig - Goeztepe Izmir. 

Podobne zdanie mają tureccy dziennikarze, którzy są pewni, że to już finalizacja kontraktu. 

Goeztepe Izmir walczy o utrzymanie w Super Lig

Po 31. kolejkach Super Lig Goeztepe jest w... strefie spadkowej. Klub z Izmiru jest na 18. miejscu i do bezpiecznej lokaty traci dziewięć punktów. Na 16. miejscu znajduje się Giresunspor. Do końca sezonu pozostało siedem kolejek. 

W przeszłości Goeztepe Izmir zdobył mistrzostwo Turcji (1950) i dwukrotnie sięgał po krajowy puchar (1969 i 1970) oraz Superpuchar (1970). W latach 2001-2002 bramkarzem klubu był Radosław Majdan. 


Czytaj także:

red/Twitter

Zobacz także

Zobacz także