more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Sandecja Nowy Sącz w przypadku awansu, będzie grać na stadionie Zagłębia Sosnowiec

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2022 08:49
Sandecja Nowy Sącz, póki co walczy o awans do piłkarskiej Ekstraklasy. W przypadku awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej drużyna swoje mecze domowe będzie grała na stadionie... Zagłębia Sosnowiec. 
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz po raz ostatni w Ekstraklasie występowali w sezonie 20172018
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz po raz ostatni w Ekstraklasie występowali w sezonie 2017/2018Foto: Shutterstock.com/Marcin Kadziolka

Ekstraklasa. W przypadku awansu Sandecja Nowy Sącz będzie grać w Sosnowcu

- Jeśli Sandecja Nowy Sącz awansuje w tym sezonie do Ekstraklasy, dzięki uprzejmości Zagłębia Sosnowiec i Arkadiusza Chęcińskiego [prezydent Sosnowca] będzie grała na Stadionie Ludowym. Umowa wstępna została już podpisana - poinformował na Twitterze Arkadiusz Aleksander, wiceprezes Zagłębia Sosnowiec. 

W ostatniej kolejce Fortuna 1 Ligi Sandecja przegrała u siebie z Podbieskidzie Bielsko-Biała 0:1, jednak mimo tego wciąż ma szansę na awans do Ekstraklasy. W następnym meczu "Biało-czarni" podejmą u siebie Stomil Olsztyn (2 maja). 

Nieciecza, Mielec - trwa budowa stadionu w Nowym Sączu

Ostatni raz Sandecja grała w Ekstraklasie w sezonie 2017/2018. Wtedy spadła z ostatniego miejsca razem z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Wtedy również zespół z Nowego Sącza swoje mecze rozgrywał na stadionie w... Mielcu i Niecieczy. Obecnie trwa budowa nowego obiektu, który dopiero wkrótce będzie spełniał wymogi najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Po 30. kolejkach Fortuna 1 Ligi Sandecja Nowy Sącz zajmuje szóste miejsce w tabeli [ostatnie], dające prawo do gry w barażach o awans do Ekstraklasy. Bezpośrednią promocję do elity uzyskają dwie pierwsze drużyny. Liderem jest Miedź Legnica (65 pkt) przed Arką Gdynia (57 pkt). 

Czytaj także:

red/Twitter

Zobacz także

Zobacz także