La Liga: FC Barcelona o krok od wicemistrzostwa Hiszpanii

2022-05-08, 08:00

Piłkarze FC Barcelony cieszą się ze zwycięstwa w meczu La Liga z Realem Betis. "Blaugrana" jest o krok od wicemistrzostwa Hiszpanii. Foto: PAP/EPA/Jose Manuel Vida

Real Betis przegrał z Barceloną 1:2 (0:0) w meczu 35. kolejki hiszpańskiej La Liga. W pozostałych sobotnich spotkaniach Mallorca przegrała z Granadą 2:6, Athletic Bilbao zremisował bezbramkowo z Valencią, Cadiz pokonało Elche 3:0, a Celta Vigo zwyciężyła Deportivo Alavés 4:0. W tabeli prowadzi pewny już tytułu Real Madryt (81 pkt), druga jest Barcelona (69 pkt), a trzecia Sevilla (64 pkt).

La Liga. FC Barcelona pokonała Real Betis

Losy meczu w Sewilli rozstrzygnęły się w końcówce. W 76. minucie prowadzenie Barcelonie zapewnił rezerwowy Ansu Fati, który wrócił niedawno do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją.

Chwilę później wyrównał Marc Bartra, ale ostatnie słowo należało do Katalończyków. W 90+4. minucie bramkę strzałem z woleja zdobył Jordi Alba.

Dzięki temu Barcelona jest już pewna awansu do Champions League i coraz bliżej wicemistrzostwa kraju.

FC Barcelona coraz bliżej wicemistrzostwa

Z dorobkiem 69 punktów zajmuje drugie miejsce w La Liga. Wyprzedza o pięć punktów Sevillę i o osiem Atletico Madryt - oba te zespoły zagrają swoje mecze w niedzielę. Betis jest piąty (58).

Sevilla zmierzy się na wyjeździe z Villarreal CF, który niedawno odpadł w półfinale Ligi Mistrzów po rywalizacji z Liverpoolem.

Natomiast Atletico podejmie Real (81 pkt).

"Królewscy" przeżywają ostatnio wielkie dni - przed tygodniem drużyna trenera Carlo Ancelottiego zapewniła sobie 35. w historii tytuł mistrza Hiszpanii, a w środę po dramatycznym meczu i zwycięstwie po dogrywce 3:1 nad Manchesterem City awansowała do finału Ligi Mistrzów.