Liga Narodów: zmiennicy uratowali Biało-Czerwonych. Polska pokonuje Walię

2022-06-01, 19:47

Jakub Kamiński brał udział przy obu bramkach dla Biało-Czerwonych. Foto: PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Polska pokonała Walię 2:1 w inauguracyjnym meczu tegorocznej Ligi Narodów. Choć Biało-Czerwoni przegrywali po bramce Williamsa z 52. minuty, to zdołali odwrócić los spotkania i zgarnąć komplet punktów dzięki trafieniom Jakuba Kamińskiego i Karola Świderskiego.

• W czerwcu drużyny narodowe czeka maraton spotkań w Lidze Narodów
  • Walijczycy otworzyli wynik meczu w 52. minucie
  • Bramki Kamińskiego i Świderskiego zapewniły Biało-Czerwonym zwycięstwo

45 minut monotonii

Pierwsza połowa nie zachwyciła kibiców zgromadzonych na stadionie we Wrocławiu. Pierwszą bramkę Biało-Czerwoni mogli strzelić już w 4. minucie. Po dośrodkowaniu Mateusza Klicha na bramkę głową uderzał Piotr Zieliński, jednak nieznacznie chybił.

Znakomitą indywidualną akcją w 21. minucie popisał się Robert Lewandowski. Snajper Bayernu efektownie minął dwóch rywali, po czym popędził w kierunku bramki i oddał strzał. Ten jednak został zatrzymany przez Danny’ego Warda.

W 40. minucie bliski szczęścia był Adam Buksa, jednak nie dopadł do dośrodkowania Tymoteusza Puchacza.

Swoje szanse mieli także Walijczycy, jednak dobrze dysponowany był debiutujący w reprezentacji Kamil Grabara, a także polscy defensorzy.

Szybka strata bramki i powrót Biało-Czerwonych

Na początku drugiej części meczu Polacy nie poprawili swojej gry. W 52. minucie Jonathan Williams skorzystał ze sporej przestrzeni w okolicach pola karnego i uderzeniem z dystansu pokonał Kamila Grabarę.

Wynik meczu udało się wyrównać w 72. minucie. Jakub Kamiński opanował piłkę od Puchacza, przełożył ją sobie na prawą nogę, po czym pewnie pokonał Henneseya, umieszczając piłkę przy słupku.

19-latek brał udział także przy kolejnej bramce, dzięki której Biało-Czerwoni wyszli na prowadzenie, urwał się bowiem rywalom i dograł piłkę do Roberta Lewandowskiego. "Lewy" oddał strzał na bramkę, piłka odbiła się od obrońcy, a po chwili dopadł do niej Karol Świderski, który przeniósł futbolówkę nad Henneseyem.

Polska przesunęła się na pierwszą pozycję w grupie 4. dywizji A Ligi Narodów. W piątek o pierwsze punkty zagra Belgia i Holandia.