more_horiz
Wiadomości

Szokująca decyzja! Maciej Skorża odchodzi z Lecha Poznań z przyczyn osobistych

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2022 22:25
Maciej Skorża na własną prośbę odchodzi z Lecha Poznań - poinformował mistrz Polski. - Niestety z przyczyn osobistych, życiowych nie mogę kontynuować swojej pracy w "Kolejorzu" - powiedział szkoleniowiec.
Maciej Skorża odchodzi z Lecha Poznań, z którym w tym sezonie zdobył mistrzostwo
Maciej Skorża odchodzi z Lecha Poznań, z którym w tym sezonie zdobył mistrzostwoFoto: ADAM JASTRZEBOWSKI/Polska Press/East News

"Krótko po fecie mistrzowskiej trener Skorża wyjechał na dwutygodniowy urlop, podczas którego nie tylko miał odpocząć, ale również zastanowić się czy jest w stanie kontynuować pracę w Lechu. W poniedziałek poinformował władze klubu, że jest zmuszony odejść" - czytamy na stronie "Kolejorza".

- Poprosiłem władze klubu o rozwiązanie obowiązującej umowy. Niestety z przyczyn osobistych, życiowych nie mogę kontynuować swojej pracy w Kolejorzu. Nie była to łatwa decyzja, ale innej po prostu nie mogłem podjąć - przyznał Skorża, cytowany na stronie klubu z Poznania.

- Trener Maciej Skorża podzielił się z nami swoją sytuacją. Mógł liczyć na pełne wsparcie od wszystkich osób w klubie w trakcie tego niezwykle wymagającego mistrzowskiego sezonu, a także w ostatnich dniach, kiedy pierwszy raz nam zasygnalizował, że chciałby zrezygnować. Staraliśmy się znaleźć wtedy takie rozwiązanie, które pozwoli mu kontynuować pracę w Lechu. Wielokrotnie w ciągu ostatnich kilku dni rozmawialiśmy i wierzyliśmy, że to się uda. Z ogromnym żalem i wręcz ogromnym szokiem przyjęliśmy więc poniedziałkową ostateczną decyzję Maćka o tym, że musi nas opuścić. Zupełnie nie spodziewaliśmy się, że ta współpraca zostanie tak nagle przerwana. Rozumiemy jednak, że futbol jest ważny, bo daje nam niesamowite emocje, ale są sprawy o znacznie większym znaczeniu - powiedział właściciel Kolejorza Piotr Rutkowski, cytowany na stronie mistrza Polski.

Czytaj także:

red/Lech Poznań

Zobacz także

Zobacz także