Liga Narodów: Polska remisuje z Holandią. Szalony mecz w Rotterdamie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2022 22:44
Reprezentacja Polski zremisowała z Holandią 2:2 w meczu 3. kolejki Ligi Narodów. Biało-Czerwoni prowadzili już 2:0, ale rywale odrobili straty i w końcówce mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Memphis Depay.
Polska gra z Holandią w meczu Ligi Narodów
Polska gra z Holandią w meczu Ligi NarodówFoto: PAP/Leszek Szymański

Od pierwszego gwizdka zarysowała się przewaga reprezentacji Holandii, która znacznie dłużej utrzymywała się przy piłce. Polacy ograniczali się do bronienia dostępu do własnej bramki.

Mimo że „Oranje” dominowali, wynik meczu otworzyli Biało-Czerwoni. Piłka trafiła na prawą flankę do Matty’ego Casha, który płaskim strzałem zdobył swoją pierwszą bramkę w reprezentacji Polski.

Holendrzy chcieli szybko odpowiedzieć, ale większość strzałów oddawali zza pola karnego – Łukasza Skorupskiego próbowali w ten sposób zaskoczyć m.in. Depay, Timber i Berghuis, ale Polacy bronili się skutecznie, umiejętnie wybijając z rytmu faworyzowanych rywali.

W drugiej odsłonie obraz meczu nie uległ zmianie – Holendrzy wciąż „wgniatali” Polaków w pole karne, ale to Biało-Czerwoni strzelili gola – na listę strzelców po kontrataku i świetnym podaniu Frankowskiego wpisał się Piotr Zieliński.

Radość powtarzającego, że "2:0 to niebezpieczny wynik" Czesława Michniewicza i jego podopiecznych nie trwała jednak długo. Najpierw kontaktowe trafienie zanotował Klaassen (52.), a po chwili stan rywalizacji wyrównał Dumfries (55.).

W końcówce inicjatywa wciąż była po stronie „Oranje”, a Polacy bronili bardzo blisko własnej bramki. Gra była szarpana, a Biało-Czerwonym zależało przede wszystkim na utrzymaniu korzystnego wyniku. Ostatecznie się udało, choć nie było łatwo - w doliczonym czasie gry Holendrzy otrzymali rzut karny za zagranie ręką Matty'ego Casha. Jedenastki nie wykorzystał jednak Depay.

Holandia - Polska 2:2
(Klaassen 52., Dumfries 55. - Cash 18., Zieliński 50.)

Składy:

Holandia: 13-Mark Flekken - 2-Jurrien Timber, 6-Stefan de Vrij, 5-Nathan Ake - 22-Denzel Dumfries, 11-Steven Berghuis, 14-Davy Klaassen, 21-Frenkie de Jong, 17-Daley Blind - 7-Steven Bergwijn, 10-Memphis Depay (kapitan).

Polska: 12-Łukasz Skorupski - 2-Matty Cash, 5-Jan Bednarek, 4-Jakub Kiwior, 18-Bartosz Bereszyński - 7-Przemysław Frankowski, 10-Grzegorz Krychowiak (kapitan), 6-Jacek Góralski, 20-Piotr Zieliński, 21-Nicola Zalewski - 23-Krzysztof Piątek.

00:34 NEDPOL Michniewicz mental.mp3 Holandia - Polska. Selekcjoner naszej drużyny Czesław Michniewicz przyznał, że jest zadowolony z mentalnej przemiany jego podopiecznych (IAR)

00:32 NEDPOL Michniewicz zmiany w kadrze.mp3 Liga Narodów. Michniewicz zdradził czego dowiedział się w ostatnich dniach o swoim zespole, a przede wszystkim o nowych twarzach (IAR)

00:32 NEDPOL Michniewicz o kadrze.mp3 Holandia - Polska. Czesław Michniewicz przyznał również co dało mu powołanie na czerwcowe spotkania bardzo szerokiej, blisko 40-osobowej kadry (IAR)

22:39

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo!

22:39

Koniec meczu! Polska remisuje 2:2 z Holandią!

22:36

95' - jeszcze 2 minuty do końca czasu doliczonego. Polacy nadal się bronią.

22:34

92' - kapitalna interwencja Skorupskiego, wciąż 2:2!

22:33

91' - DEPAY PUDŁUJE!

22:31

90' - rzut karny dla reprezentacji Holandii. Ręką we własnym polu karnym zagrał Matty Cash.

22:30

88' - ogromne szczęście Polaków! Depay, znajdujący się na czystej pozycji trafia wprost w Łukasza Skorupskiego!

22:25

84' - na murawę wchodzi Kamil Glik, który zastępuje Przemysława Frankowskiego. Bronimy się!

22:23

81' - Polacy ponownie zamknięci na własnej połowie, Holendrzy grają bardzo wysoko, co może umożliwić nam przeprowadzenie kolejnych kontrataków.

22:20

78' - trener van Gaal wściekły na arbitra technicznego! Trenerowi Holendrów nie spodobała się decyzja o faulu w polskim polu karnym.

22:15

73' - kolejna udana akcja Frankowskiego - wahadłowy Lens wypatrzył Krychowiaka, ale strzał pomocnika AEK-u nie sprawił problemów golkiperowi Holandii.

22:14

72' - dobre podanie z drugiej linii w kierunku Zielińskiego! Żurkowski zagrał jednak minimalnie za mocno i jego podanie przeciął wychodzący z bramki Flekken.

22:10

69' - ależ blisko był Blind! Uderzenie pomocnika Holendrów o kilkadziesiąt centymetrów mija słupek bramki Skorupskiego.

22:07

66' - Zieliński "zatańczył" w polu karnym "Oranje", ale zatrzymał go Teze. Korner dla Polski.

22:06

65' - Jacka Góralskiego zmienia Szymon Żurkowski.

22:03

60' - Holendrzy ruszyli po 3. bramkę. Polacy schowani "za podwójną gardą" we własnym polu karnym.

21:57

55' - dzieje się w Rotterdamie! Holendrzy trafiają po raz drugi, a bramka Dumfriesa zostaje uznana po analizie VAR. Mamy remis 2:2.

21:53

51' - niestety Holendrzy odpowiadają błyskawicznie. Z lewego skrzydła dośrodkował Blind, a akcję wykończył Klaassen.

21:52

49' - goool, 2:0! Polacy "ukąsili" rywali po kontrze! Strzelcem bramki Piotr Zieliński, który wykorzystał podanie Frankowskiego i trafił w banalnie prostej sytuacji!

21:49

47' - Góralski odważnym wejściem przerywa akcję Holendrów, piłka dla Polski.

21:48

46' - Polacy "wgniatani" przez rywali we własne pole bramkowe. Bronimy się bardzo głęboko.

21:47

Zaczynamy drugą połowę!

21:47

Reprezentacja Polski z Holandią zalicza 21. mecz ze zdobytym co najmniej jednym golem z rzędu.

21:42

Do przerwy Belgowie remisują z Walijczykami. W tabeli "na żywo" grupy 4 dywizji A prowadzi reprezentacja Polski!

21:31

Koniec pierwszej połowy. Po 45 minutach Polska prowadzi z Holandią 1:0!

21:31

45+1' - długa piłka do Bergwijna, ale skrzydłowy Tottenhamu nie zdołał jej opanować.

21:30

45' - sędzia doliczył minutę.

21:27

42' - po "bilardzie" w polskim polu karnym piłka spadła pod nogi Dumfriesa, stojącego na czystej pozycji. Na nasze szczęście obrońca Interu w porę nie zareagował i skiksował.

21:25

40' - podopieczni Louisa van Gaala nadal przeważają, ale brakuje im precyzji.

21:21

35' - spokojny moment meczu, "Oranje" nie stwarzają zagrożenia.

21:17

32' - tym razem myli się de Jong, Polacy umiejętnie wybijają gospodarzy z rytmu.

21:15

30' - sporo nieporozumień w szeregach Holendrów przed naszą bramką. Znacznie niższy pressing niż z Belgią i skomasowana defensywa na razie zdają egzamin.

21:12

27' - zza szesnastki uderzał Depay, ale Skorupski był na posterunku.

21:09

24' - dobry początek Jakuba Kiwiora, debiutant przeciął właśnie kolejne podanie Holendrów.

21:07

21' - Holendrzy znów próbują ataku pozycyjnego, z dystansu uderza Berghuis, ale Skorupski odbija piłkę!

21:04

19' - gooool! Matty Cash daje prowadzenie reprezentacji Polski! Kapitalne uderzenie z 12. metra!

21:02

17' - ależ zamieszanie w naszym polu karnym! Skorupski w kapitalny sposób broni strzał Timbera, nadal 0:0!

21:01

16' - żółta kartka dla Grzegorza Krychowiaka za ostry faul na de Jongu.

21:00

15' - Berghuis z dystansu, ale piłka w bezpiecznej odległości minęła polską bramkę.

20:57

13' - lepszy moment Polaków, ale Timber na lewym skrzydle zatrzymał Zielińskiego i zakończył naszą akcję.

20:55

10' - leżał na murawie Frankowski po starciu z Ake - na szczęście z naszym skrzydłowym wszystko już w porządku.

20:52

8' - groźna akcja Holendrów! Uderzał Klaassen, ale piłka o metr minęła słupek polskiej bramki.

20:51

6' - nieudana dwójkowa akcja Zielińskiego i Piątka. Pierwsza ofensywna próba Biało-Czerwonych.

20:49

4' - ostre zagranie Góralskiego - Holender aż zgubił but po jego interwencji! Holendrzy nadal przeważają, ale na razie bez większego zagrożenia pod bramką Polski.

20:47

2' - nerwowy początek Polaków, Holendrzy dominują i długo wymieniają podania na naszej połowie.

20:46

Zaczęli!

20:44

Za nami Mazurek Dąbrowskiego! Za chwilę początek meczu!

20:41

Atmosfera na stadionie Feyenoordu jest znakomita!

20:37

Polacy liczą, że spotkanie potoczy się inaczej niż fatalny mecz z Belgią, przegrany 1:6. Oto, co przed starciem z Holandią powiedział trener Czesław Michniewicz:

20:31

Polacy mają fatalny bilans meczów z reprezentacją Holandii. W 17 pojedynkach Biało-Czerwoni odnieśli trzy zwycięstwa, sześć razy zremisowali i ponieśli osiem porażek.

20:27

Pozostali reprezentanci rozgrzewają się już na płycie boiska.

20:24

W składzie Biało-Czerwonych nie zobaczymy dziś Roberta Lewandowskiego. Kapitan kadry jest jednak na stadionie i spotkał się z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski Leo Beenhakkerem.

20:18

W składzie Biało-Czerwonych po raz pierwszy zobaczymy Jakuba Kiwiora.

20:17

- Drużyna musi być podrażniona ambicjonalnie. Nie wyobrażam sobie, by zawodnicy po takim meczu jak z Belgią nie mieli w sobie przekonania: "panowie, musimy pokazać coś więcej i zagrać lepiej" - powiedział przed meczem z Holandią na antenie Polskiego Radia Włodzimierz Lubański.