more_horiz
Wiadomości

Liga Konferencji: Raków poznał rywala. Trudne zadanie częstochowian

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2022 16:47
Raków Częstochowa poznał rywala w drugiej rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Konferencji. Wicemistrz i zdobywca Pucharu Polski zagra z kazachskim FK Astana. Potencjalnych rywali w tej fazie poznali też piłkarze Pogoni Szczecin i Lechii Gdańsk, które jednak najpierw muszą przejść pierwszą rundę. 
Piłkarze Rakowa Częstochowa zagrają z FK Astana w drugiej rundzie eliminacji Ligi Konferencji
Piłkarze Rakowa Częstochowa zagrają z FK Astana w drugiej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Foto: Forum/Zuma Press/Mikolaj Barbanell
  • Raków Częstochowa rywalizację o fazę grupową Ligi Konferencji rozpocznie od dwumeczu z FK Astana. Klub z Kazachstanu w poprzednich latach był stałym bywalcem europejskich pucharów 
  • Potencjalnymi rywalami Pogoni Szczecin i Lechii Gdańsk są natomiast, odpowiednio, Broendby IF oraz Rapid Wiedeń 

W środę potencjalnych rywali w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów poznał Lech Poznań. Jeśli mistrzowie Polski uporają się w pierwszej rundzie z azerskim Karabachem Agdam, w kolejnej fazie rozgrywek zmierzą się z FC Zurich. 

Raków zacznie od drugiej rundy 

Pozostałe trzy polskie kluby reprezentujące nasz kraj w europejskich pucharach powalczą o awans do Ligi Konferencji. Od drugiej rundy eliminacji rywalizację rozpocznie Raków Częstochowa. Podopieczni Marka Papszuna swojego rywala poznali w środę. Łatwo nie będzie, bo ekipa spod Jasnej Góry trafiła na FK Astana. 

Drużyna z Nur-Sułtanu sześć razy z rzędu sięgała po mistrzostwo Kazachstanu, ale ostatnie dwa sezony Astana zakończyła na, odpowiednio, trzecim i drugim miejscu w lidze.

Kazachski zespół ma jednak dużo większe od częstochowian doświadczenie z europejskich pucharów - pięciokrotnie grał w fazie grupowej Ligi Europy, a w sezonie 2015/2016 awansował nawet do Ligi Mistrzów, gdzie jednak zajął ostatnie miejsce w grupie. 

Trudni rywale Pogoni i Lechii 

Niełatwych rywali mogą mieć także Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk, które najpierw muszą przejść pierwszą rundę eliminacji. O ile w niej polskie drużyny wydają się być faworytami, o tyle w kolejnej fazie zaczną się już schody.

Szczecinianie mogą bowiem zagrać z duńskim Broendby IF, natomiast gdańszczanie trafili na Rapid Wiedeń. Obie polskie drużyny są niżej notowane od swoich potencjalnych rywali, więc o awans nie będzie łatwo.

Mecze drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji zaplanowano na 21 i 28 lipca.

Raków i Pogoń (jeśli awansuje) pierwsze spotkanie rozegrają u siebie, natomiast Lechia, o ile zakwalifikuje się do drugiej rundy, rozpocznie rywalizację na wyjeździe.

Czytaj także: 

/empe 


Zobacz także

Zobacz także