more_horiz
Wiadomości

La Liga. Robert Lewandowski o krok od transferu! FC Barcelona szykuje drugą ofertę za Polaka

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2022 10:21
Robert Lewandowski wkrótce może trafić do FC Barcelony. Co prawda pierwsza oferta została przez Bayern Monachium odrzucona, ale teraz w kasie "Dumy Katalonii" pojawiły się dodatkowe pieniądze, co ma ułatwić transfer kapitana reprezentacji Polski na Camp Nou. 
Według najnowszych informacji, w tym Fabrizio Romano, FC Barcelona szykuje drugą ofertę za Roberta Lewandowskiego. Pierwsza została przez Bayern Monachium odrzucona
Według najnowszych informacji, w tym Fabrizio Romano, FC Barcelona szykuje drugą ofertę za Roberta Lewandowskiego. Pierwsza została przez Bayern Monachium odrzuconaFoto: PAP/Andrzej Lange

La Liga. FC Barcelona szykuje drugą ofertę za Roberta Lewandowskiego

Nie jest już tajemnicą, że Lewandowski chce opuścić Bayern po zakończeniu sezonu 2021/2022. Działacze Barcelony cały czas mocno pracują nad transferem Polaka. Pierwsza oferta z Katalonii została odrzucona przez niemiecki klub, ale jak informuje Fabrizio Romano, wkrótce "Blaugrana" ma przedstawić drugą ofertę za 33-letniego napastnika. 

Celem Roberta Lewandowskiego cały czas pozostaje FC Barcelona, a piłkarz ma mieć słowne porozumienia z hiszpańskim klubem. Jest to możliwe dzięki świetnym relacjom agenta Polaka Piniego Zahaviego z prezydentem "Dumy Katalonii" Joanem Laportą. 

Ponadto klub z La Liga ma mieć dodatkowe pieniądze dzięki sprzedaży 49 proc. praw do BLM [Barca Licensing & Merchandising] oraz 25 proc. praw telewizyjnych. To pozwala na złożenie kolejnej oferty za napastnika Bayernu - pierwsza na poziomie 32 milionów euro została odrzucona. Niemieckie media już wcześniej informowały, że Bawarczycy oczekują za swojego najlepszego snajpera co najmniej 40 mln euro. Pytanie, czy władze Barcelony stać na takie wymagania mistrza Niemiec?

Robert Lewandowski chce odejść z Bayernu Monachium

Robert Lewandowski i Bayern Monachium od jakiegoś czasu mają ze sobą nie po drodze. Już wcześniej "Sport1" informował, że kapitan reprezentacji Polski planuje podjąć radykalne kroki i nie stawić się na letnim zgrupowaniu mistrza Niemiec. Polak chce w ten sposób wyrazić swoje stanowisko i podkreślić, że jego historia z Bayernem dobiegła końca, o czym przypomniał w trakcie zgrupowania kadry w Lidze Narodów. 

"Lewy" wyraził swoje zdanie na temat chęci odejścia z Bayernu również podczas rozmowy z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim na łamach "Onetu". Polak przyznał, że "coś w nim pękło" i chce zmienić otoczenie. Problem w tym, że Lewandowski ma ważny kontrakt z Bayernem do czerwca 2023 roku. Klub chce zrobić, by wszystko by napastnik wypełnił swoją umowę do końca.


Hasan Salihamidzić poinformowany

FC Barcelona przedstawiła już Bayernowi Monachium oficjalną ofertę za Roberta Lewandowskiego, ale została ona odrzucona. W odniesieniu do ostatnich wydarzeń swoje zdanie wyraził Salihamidzić, który udzielił wywiadu gazecie "Bild". - Lewandowski zadzwonił do mnie dzisiaj. Rozmawialiśmy między innymi o jego publicznych wypowiedziach. Jasno wyjaśniłem mu nasze stanowisko dotyczące jego sytuacji kontraktowej - przyznał dyrektor sportowy monachijczyków.

Bośniak nie chciał komentować dalszych szczegółów, ale wyraźnie kolejny raz podkreślił swoje stanowisko. - Herbert Hainer, Oliver Kahn i ja kilkukrotnie komentowaliśmy już jego chęć odejścia, więc chciałbym na tym poprzestać - tłumaczył.

Liczne wywiady Polaka. "Nie jestem egoistą" 

Na łamach "Bilda" ukazała się również obszerna rozmowa z Robertem Lewandowskim, który również odniósł się do całej sytuacji, szeroko komentowanej w mediach. - Zawsze starałem się dać z siebie wszystko dla Bayernu Monachium, tak aby sprostać oczekiwaniom kibiców i władz klubu. Doceniam fanów Bayernu za to, że zawsze mnie wspierali. Gdybym nie był szczery w ocenie swojej sytuacji, czułbym się nie fair wobec kibiców. Wiem, że ostatnio jest dużo emocji, ale mam nadzieję, że w pewnym momencie kibice mnie zrozumieją [...] Nie jestem egoistą. Zdaje sobie sprawę z tego co miałem przez te wszystkie lata w FCB. Czuję jednak, że nadszedł czas na nowy etap - powiedział Lewandowski.


Polak zdaje sobie sprawę, że ma z klubem ważny kontrakt przez kolejny sezon. - Szanuję Bayern i jego zasady. Zmiana jest jednak częścią życia zarówno piłkarza jak i klubu. Mam nadzieję, że nie jest to samolubne podejście. Mam kontrakt, ale próbowałem wyjaśnić władzom klubu, co czuję. Poinformowałem już klub publicznie, że nie zamierzam przedłużać kontraktu, dlatego nie rozmawiajmy już o mojej przyszłości w Bayernie. Chcę zakończyć spekulacje - podkreślił 33-letni napastnik.

Transfer do FC Barcelony już latem? 

Czy jest możliwe, że Robert Lewandowski jeszcze latem opuści Bayern Monachium? - Nie wiem. Mam jeszcze rok ważny kontrakt. Poprosiłem klub o zgodę na odejście. Wydaje mi się, że to najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji. Klub może jeszcze dostać za mnie pieniądze [...] Miałbym jeszcze szansę na podjęcie nowego wyzwania w innym klubie. To moje życzenie - przyznał.

Robert Lewandowski w rozmowie z "Bildem podkreślił, że nie zamierza więcej rozmawiać o jego negocjacjach z Bayernem. - Nie chcę dolewać oliwy do ognia. Mam wielki szacunek dla Bayernu Monachium i tego co osiągnąłem przez ostatnie osiem lat z zespołem [...] Chcę to zakończyć, żeby emocje ostygły, nie przez media. Ja i Bayern nie jesteśmy wrogami - powiedział.


Czytaj także:

red/Twitter

Zobacz także

Zobacz także