more_horiz
Wiadomości

Transfer Roberta Lewandowskiego do Barcelony. Pięć polskich klubów zarobi miliony

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2022 22:00
Bayern i Barcelona osiągnęły porozumienie w sprawie transferu Lewandowskiego. Prezes Bayernu Oliver Kahn potwierdził: Robert Lewandowski przejdzie do Barcelony. Jak się okazuje, na transakcji zarobi nie tylko Bayern, ale także pięć polskich klubów.
Polskie kluby zarobią miliony na transferze Lewandowskiego
Polskie kluby zarobią miliony na transferze LewandowskiegoFoto: Mikolaj Barbanell/Zuma Press/Forum

Transfer "Lewego" potwierdzony 

Jeszcze w nocy z piątku na sobotę piłkarski świat obiegła wiadomość o transferze polskiego napastnika do Barcelony. "Jest pełne porozumienie pomiędzy Barceloną i Bayernem w sprawie Roberta Lewandowskiego" - napisał Gerard Romero, a następnie dołączyli do niego inni dziennikarze specjalizujący się w transferach.

Padło słynne "Here we go!" na Twitterze Fabrizio Romano, co w praktyce oznacza, że dziennikarz ma stuprocentową pewność co do potwierdzenia jakichkolwiek przenosin. 

Bayern miał zaakceptować za "Lewego" ofertę w wysokości 45 milionów euro plus 5 mln bonusów, a sam zawodnik podpisze 3-letni kontrakt z możliwością przedłużenia o rok. Kapitan reprezentacji Polski jeszcze w weekend ma podpisać umowę i dołączyć do nowych kolegów. 

Bayernem Monachium, w którym występował od 2014 roku, Robert Lewandowski wywalczył osiem tytułów mistrza Niemiec, a wcześniej dwa w barwach Borussii Dortmund. Łącznie siedmiokrotnie był królem strzelców Bundesligi, w której zdobył 312 bramek w 384 występach. W 2020 roku triumfował z Bawarczykami w Lidze Mistrzów.

Zastrzyk gotówki dla polskich klubów

Transfer Lewandowskiego ma kosztować Barcelonę ok. 50 milionów euro. Jak się okazuje, nie wszystkie pieniądze trafią do Monachium. Na transakcji zarobi pięć polskich klubów. Są to pieniądze zawarte w poprzednich umowach sprzedaży polskiego snajpera, a także ekwiwalenty za wyszkolenie zawodnika.

Najwięcej zgarnie pierwszy klub "Lewego" Varsovia Warszawa - 600 tys. euro (prawie 3 miliony złotych). Lech Poznań oraz Znicz Pruszków zainkasują po 500 tys. (ok. 2,4 mln zł), a Legia oraz Delta Warszawa - 250 tys. euro (niecałe 1,2 mln zł).

Kwoty, które wpłyną do polskich klubów po transferze Lewandowskiego:

Varsovia Warszawa - 600 tys. euro (ok. 3 mln złotych)
Lech Poznań - 500 tys. euro (ok. 2,4 mln zł)
Znicz Pruszków - 500 tys. euro (ok. 2,4 mln zł)
Legia Warszawa - 250 tys. euro (ok. 1,2 mln zł)
Delta Warszawa - 250 tys. euro (ok. 1,2 mln zł)

Czytaj także:


Robert Lewandowski 

red/

Zobacz także

Zobacz także