more_horiz
Wiadomości

Wojciech Nowicki zrezygnował ze startu w ME. Polak nie obroni tytułu

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2022 13:26
Wicemistrz świata w rzucie młotem podczas lekkoatletycznych MŚ Eugene 2022 Wojciech Nowicki nie wystąpi na sierpniowych mistrzostwach Europy, które odbędą się w Monachium. 
Wicemistrz świata w rzucie młotem Wojciech Nowicki podjął decyzję, że nie wystartuje na tegorocznych mistrzostwach Europy w Monachium
Wicemistrz świata w rzucie młotem Wojciech Nowicki podjął decyzję, że nie wystartuje na tegorocznych mistrzostwach Europy w MonachiumFoto: PAP/Adam Warżawa

>>> Mistrzostwa świata w Eugene w stanie Oregon potrwają do poniedziałku 25 lipca. W USA są nasi sprawozdawcy Cezary Gurjew i Rafał Bała, ich relacji można słuchać na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia

MŚ Eugene 2022. Wojciech Nowicki nie wystąpi na ME: chcę spędzić czas z rodziną

W konkursie rzutu młotem na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Oregonie najlepszy okazał się obrońca tytułu Paweł Fajdek, który sięgnął po piąte złoto MŚ w karierze. Srebro trafiło w ręce Wojciecha Nowickiego. Wicemistrz świata zapowiedział jednak, że rezygnuje ze startu w 25. Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce [15-21 sierpnia], które odbędą się w Monachium. 

- Chciałbym po prostu trochę odpocząć po sezonie. W tym roku nastawiałem się bardziej na mistrzostwa świata. I tyle. Czuję, że muszę teraz trochę więcej pobyć w domu, by spędzić czas z rodziną, bo ostatni rok to były bardzo trudne przygotowania. Podporządkowałem wszystko temu, by zostać mistrzem świata. Paweł był jednak tym razem lepszy - przyznał wicemistrz świata z Eugene w rozmowie z "Przegląd Sportowy Onet". 

Wicemistrz świata celuje w MŚ 2023 i IO Paryż 2024

Wojciech Nowicki przyznał jednocześnie, że skupia się już na przyszłorocznych MŚ, które odbędą się w Budapeszcie oraz igrzyskach olimpijskich Paryż 2024. 

- Czasami warto zrezygnować, by potem ze zdwojoną siłą przygotować się do kolejnych imprez. Wierzę, że będę mógł powalczyć o najwyższe cele właśnie w następnych MŚ, a także w kolejnych igrzyskach w Paryżu. To mnie bardziej interesuje niż start w najbliższych ME - dodał wicemistrz świata. 

18. Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce potrwają do 24 lipca w amerykańskich miastach Eugene i Portland w stanie Oregon. Reprezentacja Polski liczy 45 zawodników.

Czytaj także:

Zdjęcie


/Przegląd Sportowy/Onet

Zobacz także

Zobacz także