FC Barcelona - Juventus. Dembele przyćmił "Lewego". Lewandowski dostosowuje się do "wszechświata Xaviego"

2022-07-27, 07:54

Robert Lewandowski w barwach Barcelony w starciu z Juventusem w Dallas . Foto: Agencja Forum /George Walker

Piłkarze Barcelony zremisowali z Juventusem Turyn 2:2 w towarzyskim meczu rozegranym w Dallas. Dla Barcy gole zdobył Francuz Ousmane Dembele. Lewandowski polował na gola, ale go nie zdobył. "Xavi powiedział mu, że na to przyjdzie czas, jego przygoda z Barceloną dopiero się zaczęła. Najważniejsze jest zdobywanie minut" - informują hiszpańskie gazety.

Robert Lewandowski po przejściu testów medycznych i podpisaniu kontraktu do 30 czerwca 2026 roku został oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz FC Barcelony. Mistrzowie Niemiec otrzymali za "Lewego" 45 milionów euro plus 5 mln w formie bonusów. Aktualnie "Duma Katalonii" przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie odbywa się tournée wicemistrza Hiszpanii.

Robert Lewandowski w starciu FC Barcelona - Juventus

Piłkarze Barcelony zremisowali z Juventusem Turyn 2:2. Nieco ponad godzinę w barwach hiszpańskiej drużyny grał Robert Lewandowski, ale gola nie zdobył. W pierwszej połowie bramki "Starej Damy" strzegł Wojciech Szczęsny. Szczęsnego dwukrotnie, w 34. i 40. minucie, pokonał Francuz Ousmane Dembele. Dla Juventusu trafiał natomiast Moise Kean w 39. i 51.

Lewandowski, z numerem 12 na koszulce, grał do 62. minuty. Wówczas zmienił go Holender Memphis Depay.

"Pierwszy gol wymknął mu się mimo dwóch dobrych prób. Mimo to był aktywny, zaangażowany i nieustępliwie szukał piłki. Na pewno zrealizuje cel — czytamy w "Mundo Deportivo".

To był drugi mecz polskiego napastnika w barwach "Dumy Katalonii". Trzy dni temu zagrał w pierwszej połowie spotkania z Realem Madryt w Las Vegas. Czwarte w historii El Clasico, rozegrane poza Hiszpanią, zakończyło się wygraną Barcelony 1:0. Jedyną bramkę zdobył pięknym strzałem sprzed pola karnego Brazylijczyk Raphinha, również nowy nabytek tego klubu.

Lewandowski na swoje pierwsze trafienie w nowych barwach wciąż czeka.

"Będzie musiał jeszcze poczekać. Lewandowski szukał sytuacji i uderzał groźnie zza pola karnego. Jego mocne uderzenie głową przeszło tuż obok bramki. Doświadczenie nie ma nic wspólnego z chęcią zdobywania bramek, gdy robisz to cały czas od ośmiu lat w innej drużynie i zmieniasz barwy klubowe" - komentuje dziennik "AS".

Według dziennikarza tej gazety trener Barcelony daje czas polskiemu napastnikowi, a na gole ma czas.

"Xavi powiedział mu, że na to przyjdzie czas i jego przygoda z Barceloną dopiero się zaczęła. Najważniejsze jest zdobywanie minut — czytamy.

Barcelona podczas tournee po Stanach Zjednoczonych ma rozegrać jeszcze jedno spotkania - 31 lipca z New York Red Bulls, którego piłkarzem jest Patryk Klimala.

Skrót meczu  FC Barcelona - Juventus

La Liga. FC Barcelona podała termin oficjalnej prezentacji Roberta Lewandowskiego >>> czytaj

Kiedy start hiszpańskiej La Liga?

Inauguracja sezonu La Liga odbędzie się w stolicy Katalonii - 13 sierpnia z Rayo Vallecano.

Wcześniej FC Barcelona rozegra tradycyjny mecz o Puchar Gampera. Na Camp Nou przyjedzie meksykański UNAM Pumas (7 sierpnia).

Robert Lewandowski po 12 latach opuścił Bundesligę. Z Bayernem Monachium, w którym występował od 2014 roku, wywalczył osiem tytułów mistrza Niemiec, a wcześniej dwa w barwach Borussii Dortmund. Łącznie siedmiokrotnie był królem strzelców Bundesligi, w której zdobył 312 bramek w 384 występach. Do tego w 2020 roku triumfował z Bawarczykami w Lidze Mistrzów