more_horiz
Wiadomości

1. liga: Wisła Kraków ma nowego prezesa. Błaszczykowski odchodzi, Nowak następcą

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2022 19:48
Władysław Nowak 1 sierpnia obejmie obowiązki prezesa Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków SA. Zastąpi na tym stanowisku Dawida Błaszczykowskiego, który wraz z wiceprezesem Maciejem Bałazińskim złożyli dymisję jeszcze w maju, po spadku zespołu piłkarskiego do 1. ligi.
Stadion Wisły Kraków
Stadion Wisły KrakówFoto: Shutterstock

Decyzją właścicieli klubu ustępujący zarząd pełnił swoją funkcję do momentu uporządkowania bieżących spraw: sportowych, organizacyjnych i finalizacji rozmów z partnerami biznesowymi. W tym czasie przygotowano spółkę pod płynne przekazanie zadań nowemu prezesowi.

Błaszczykowski stanowisko prezesa Wisły objął 20 kwietnia 2020 roku, a od 19 czerwca 2020 roku tworzył zarząd z Bałazińskim.

Nowy prezes Wisły, absolwent Politechniki Śląskiej, przez całe dotychczasowe życie zawodowe związany był z branżą budowlaną. Od 2015 roku jest współwłaścicielem firmy Nowak-Mosty, która jesienią 2019 roku została sponsorem Wisły i z czasem zwiększała swoje zaangażowanie w klub. W grudniu 2021 roku Nowak objął także 3,75 procent akcji piłkarskiej spółki.

"Od wczesnych lat pasjonował się sportem, który obecnie jako właściciel firmy Nowak-Mosty wspiera i finansuje. Dołączając do grona Oficjalnych Sponsorów 13-krotnego mistrza Polski miał możliwość poznania krakowskiego klubu od środku, systematycznie zwiększając swoje zaangażowanie" - przedstawia swojego nowego prezesa klub z Krakowa.

Wisła, która w maju tego roku po raz czwarty w historii spadła z najwyższej klasy rozgrywkowej, po dwóch kolejkach zajmuje trzecie miejsce w tabeli 1. ligi. 

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także