more_horiz
Wiadomości

Szokujące zeznania podczas procesu Ryana Giggsa. "Zakryłam usta dłońmi i poczułam smak krwi"

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022 13:59
W Manchesterze trwa proces Ryana Giggsa. Były piłkarz Manchesteru United oskarżony jest o przemoc w stosunku do swojej byłej partnerki, Kate Greville.
Trwa proces Ryana Giggsa
Trwa proces Ryana GiggsaFoto: Rex Features/East News

Trwa proces legendy United

W środę odbył się drugi dzień procesu Ryana Giggsa. Były piłkarz "Czerwonych Diabłów" rozstał się z Greville w listopadzie 2020 roku, kiedy doszło do awantury z udziałem Walijczyka. W konsekwencji został on aresztowany, a następnie wypuszczony za kaucją.

Musiał jednak zrezygnować z prowadzenia reprezentacji Walii. 48-latek nie przyznaje się do zarzutów prokuratury oraz Greville. A te brzmią szokująco. 

Była partnerka Giggsa była cała we łzach, kiedy wspominała 3-letni związek z byłym pomocnikiem United. Złożyła zeznania m.in. z awantury, po której 13-krotny mistrz Anglii został aresztowany. Giggs miał zaatakować Greville po tym, jak usłyszał, że policja jest już w drodze.

- Wtedy podszedł do mnie i uderzył mnie głową w twarz. Złapał za ramiona i uderzył głową. Byłam w szoku. Upadłam do tyłu, a moja warga natychmiast spuchła. Zakryłam usta dłońmi i poczułam smak krwi. Myślałam, że rozciął mi wargę - zeznała pokrzywdzona.

Przemoc i... osiem romansów

"Musisz o tym pomyśleć, Kate. To zrujnuje mnie i zrujnuje ciebie. Pomyśl o mojej karierze, pomyśl o mojej pracy, pomyśl o moich dzieciach” - miał odpowiedzieć Giggs.

Greville stwierdziła, że była osobą, która zakochała się w najbardziej utytułowanym graczu w historii Manchesteru United i, jak sama powiedziała, wyobrażała sobie, że założą rodzinę i będą tworzyć szczęśliwy związek. Rzeczywistość okazała się jednak groźna i złowroga.

Giggs, według słów Greville, był seryjnym cudzołożnikiem, który miał... osiem romansów w tym samym czasie.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy zakończy się proces. Prawnicy byłego piłkarza United utrzymują, że to ich klient jest ofiarą. Przesady i kłamstw.

Czytaj także:

JK/The Athletic

Zobacz także

Zobacz także