more_horiz
Wiadomości

Kajetan Duszyński opuści ME w Monachium. Kontuzja nie pozwala na start

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2022 17:46
Mistrz olimpijski z Tokio w sztafecie mieszanej 4x400m Kajetan Duszyński nie wystartuje w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy, które w najbliższy poniedziałek rozpoczną się w Monachium. Powodem absencji 27-latka jest kontuzja mięśni uda.
Kajetan Duszyński nie wystąpi w Monachium
Kajetan Duszyński nie wystąpi w MonachiumFoto: PAP/Adam Warżawa

Duszyński poinformował o urazie za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Sport po raz kolejny okazał się nieprzewidywalny... Niestety, ale nie zobaczycie mnie podczas zbliżających się Mistrzostwach Europy w Monachium. Kilka dni temu w trakcie treningu naciągnąłem mięsień półścięgnisty. Czasu którego pozostało do startu na ME jest zbyt mało, abym zdołał uporać się z taką kontuzją. Podobno z kryzysów i porażek można wyciągnąć najważniejsze lekcje i tak będę starał się zrobić" - czytamy.

Mistrz z Tokio zwrócił się również do swoich kolegów z reprezentacji. "Trzymam kciuki za całą reprezentację, szczególnie za sztafetę 4x400m mężczyzn. Dajcie czadu!" - napisał.

27-latek najlepsze wyniki w karierze osiągał w 2021 roku. Został mistrzem olimpijskim w Tokio w rywalizacji sztafet mieszanych 4x400 metrów.

W tym roku jego najważniejszym startem były mistrzostwa świata w Eugene. Tam, wraz z Justyną Święty-Ersetic, Natalią Kaczmarek i Karolem Zalewskim z czasem 3.12,31 zajęli czwarte miejsce. Do podium zabrakło im ponad dwóch sekund.

Monachium ME 2022

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także