more_horiz
Wiadomości

Lekkoatletyczne ME Monachium 2022: mistrz olimpijski Marcell Jacobs jednak wystartuje

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2022 10:24
Mistrz olimpijski w biegu na 100 metrów Marcell Jacobs dostał zielone światło od lekarzy oraz trenera i wystartuje w rozpoczynających się w poniedziałek w lekkoatletycznych ME Monachium 2022. Włoch wycofał się z powodu urazu z półfinału lipcowych mistrzostw globu.
Mistrz świata w biegu na 100 metrów Włoch Marcell Jacobs
Mistrz świata w biegu na 100 metrów Włoch Marcell JacobsFoto: Shutterstock.com/roibu

ME Monachium 2022. Marcell Jacobs jednak wystartuje

W eliminacjach MŚ w Eugene Jacobs wyrównał swój najlepszy wynik w sezonie, uzyskując 10,04, ale przy starcie poczuł skurcz w nodze. Naciągnięcie mięśnia prawego uda zdiagnozowane przez lekarzy kadry sprawiło, że musiał wycofać się z biegu półfinałowego.

- Marcell biega teraz bez problemów, na luzie, treningi wyglądają obiecująco, więc jesteśmy w Monachium. Wszystko ułożyło się dobrze. Jako mistrz olimpijski przyjechał tu po to, by wygrać, ale to nie będzie łatwe, nikogo nie można lekceważyć - powiedział szkoleniowiec 27-letniego Włoch Paolo Camossi, cytowany na stronie "Euopean-athletics.com".

Marcell Jacobs odpuścił mityngi Diamentowej Ligi

Jacobs od zakończenia marcowych halowych mistrzostw świata globu, podczas których zdobył złoto na 60 m (ustanowił rekord Europy - 6,41, pokonując Amerykanów Christiana Colemana i Marvina Bracy'ego) zmagał się z problemami zdrowotnymi. Z tego powodu nie wziął udziału w mityngach Diamentowej Ligi w Eugene, Rzymie i Oslo.

Tokio sprinter zdobył dwa złote medale. Był najlepszy w biegu na 100 m i przyczynił się do zwycięstwa włoskiej sztafety 4x100 m. Jego dwa mistrzostwa olimpijskie były jedną z sensacji lekkoatletycznej rywalizacji. 

25. Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce odbędą się w dniach 15-21 sierpnia w Monachium. 


Czytaj także
:

Monachium ME 2022

Zobacz także

Zobacz także