more_horiz
Wiadomości

Boks: Anthony Joshua podgrzewa atmosferę przed rewanżem z Usykiem. "Wiem, jak go pokonać"

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2022 14:46
Brytyjski bokser Anthony Joshua twierdzi, że zna wszystkie sztuczki Ołeksandra Usyka i wie, jak pokonać Ukraińca w sobotnim starciu rewanżowym. Jego stawką są pasy mistrzowskie wagi ciężkiej federacji WBA, WBO, IBF oraz IBO.
Kadr z pierwszej walki Joshua - Usyk
Kadr z pierwszej walki Joshua - UsykFoto: PAP/PA/Nick Potts

W pierwszej walce, która odbyła się we wrześniu ub. roku na stadionie Tottenhamu Hotspur w Londynie, Usyk zwyciężył Joshuę jednogłośną decyzją sędziów. Anglik, który doznał drugiej porażki w karierze (24-2, 22 KO), zabezpieczony był klauzulą o rewanżu, z której skorzystał.

Lutowa rosyjska inwazja na Ukrainę i decyzja Usyka o pozostaniu w domu i zaangażowaniu się w obronę ojczyzny, zmusiły organizatorów do opóźnienia ponownego starcia pięściarzy.

35-letni Usyk w marcu opuścił jednak Ukrainę, aby rozpocząć treningi, podczas gdy Joshua spędził czas z dala od ringu, próbując zreorganizować kadrę trenerską. Do jego sztabu dołączył amerykański szkoleniowiec Robert Garcia, który ma sprawić, by "AJ" był bardziej agresywny w ringu.

- Anthony wiele się nauczył od poprzedniego starcia z Usykiem - powiedział Garcia.

- Wiem, co zamierza mój przeciwnik i wiem, co muszę zrobić, żeby go pokonać - stwierdził Joshua w wywiadzie dla BBC.

- Poleciałem do Stanów Zjednoczonych, żeby pracować z nowymi trenerami. Za kilka miesięcy kończę 33 lata, chciałem spróbować czegoś nowego, zmienić coś w sobie, wymyślić się na nowo - dodał Brytyjczyk.

- Muszę tam wyjść i wykonać swoją pracę bez wymówek. Jestem zwycięzcą - podsumował były mistrz wagi ciężkiej.

Rekord niepokonanego Usyka to 19 zwycięstw, w tym 13 przed czasem.

32-letni Joshua już raz odzyskiwał pasy mistrzowskie - w 2019 pokonał Meksykanina Andy'ego Ruiza Jr. Walka miała miejsce w Arabii Saudyjskiej, gdzie 20 sierpnia odbędzie się rewanż z Usykiem.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także