Lekkoatletyczne ME: Kaczmarek wicemistrzynią Europy w biegu na 400 m! Brąz Kiełbasińskiej

2022-08-17, 22:08

Dwie Polki na podium biegu na 400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Drugie miejsce w finale zajęła Natalia Kaczmarek (49,94 sek.), a trzecie Anna Kiełbasińska (50,29 sek.). Foto: PAP/Adam Warżawa

Natalia Kaczmarek zajęła drugie miejsce w finałowym biegu na 400 m kobiet podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Trzecia była Anna Kiełbasińska.

Relacje z mistrzostw Europy w Monachium na antenie Polskiego Radia.

Po raz pierwszy w historii na starcie biegu na 400 metrów stanęły trzy reprezentantki Polski: Iga Baumgart-Witan, Anna Kiełbasińska i Natalia Kaczmarek.

Lekkoatletyczne ME. Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska na podium w biegu na 400 m

Cztery lata temu w Berlinie złoty medal zdobyła Justyna Święty-Ersetic, która wynikiem 50,41 ustanowiła wtedy swój życiowy rekord. Niestety w Monachium 29-letnia zawodniczka nie zdołała zakwalifikować się do finału.

W wielkim finale na Stadionie Olimpijskim wystąpiły trzy inne Polki: na torze 2. startowała Iga Baumgart-Witan, na torze 4. Anna Kiełbasińska, a na 6. Natalia Kaczmarek. Przed startem główną faworytką według ekspertów była specjalizująca się w biegu na 400 m przez płotki Holenderka Femke Bol.

Drugie miejsce w finale zajęła Natalia Kaczmarek (49,94 sek.), a trzecie Anna Kiełbasińska (50,29 sek.). Zwyciężyła rewelacyjna Holenderka Femke Bol (49,44 sek.). Ósma była Iga Baumgart-Witan (51,28 sek.).

Pięć medali Polski w Monachium

Reprezentacja Polski ma już pięć medali na tej imprezie.

25. Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce
 potrwają w Monachium do 21 sierpnia.

>>> Tabela medalowa

>>> Sprawdź informacje o wszystkich dyscyplinach Mistrzostw Europejskich Monachium 2022