more_horiz
Wiadomości

Lekkoatletyczne ME: Paweł Fajdek ostro o organizatorach. "Nikt o to nie dba"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2022 16:31
Paweł Fajdek w finale rzutu młotem podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium znalazł się poza podium. -  Nie ma już tej woli walki w momencie, w którym są to mistrzostwa Europy, nikt o to nie dba - przyznał po konkursie pięciokrotny mistrz globu.
Paweł Fajdek zajął 4. miejsce w finale rzutu młotem podczas ME w Monachium
Paweł Fajdek zajął 4. miejsce w finale rzutu młotem podczas ME w MonachiumFoto: PAP/Adam Warżawa

Relacje z lekkoatletycznych mistrzostw Europy na antenie Polskiego Radia. W Monachium są Cezary Gurjew i Rafał Bała.

Zawody opóźnione przez deszcz

Paweł Fajdek, po dwóch spalonych rzutach, w trzecim uzyskał rezultat 78,43, co ostatecznie dało mu awans do wąskiego finału na Stadionie Olimpijskim w Monachium.

- Nie lubię takich sytuacji. Czekamy cały dzień na zawody, a potem nas zatrzymują w boksie i każą łazić pod stadionem w tę i we w tę. Takie bezsensowne czekanie powoduje, że się przegrzewamy. Generalnie tak mam, że jeśli za długo siedzę w tym dresie, to nie jest tak, jak być powinno. Energia ucieka - przyznał pięciokrotny mistrz świata.

Na półmetku rywalizacji prowadził Halasz przed Nowickim, Ukraińcem Mychajło Kochanem i Fajdkiem.

- Pierwszy rzut był na 82 metry, tylko młot wyślizgnął mi się z rękawicy. Naprawdę byłoby daleko. No cóż, później było trochę stresu, bo wiadomo, że trzeba było walczyć o wąski finał. A później jednak czegoś brakowało. Może po prostu ma tak być, że w rzucie młotem muszą pojawiać się nowe twarze. Nie był to mój dzień. To po prostu sport. Nie zawsze można zdobywać medale - dodał.

Nowicki z rzutem po złoto, Fajdek poza podium

W czwartej kolejce Paweł Fajdek uzyskał 78,49 m i wyprzedził Kochana o centymetr. Na trzecie miejsce wskoczył Norweg Eivind Henriksen, który uzyskał 79,45 m.

Nowicki w czwartej próbie posłał młot na odległość 80,66 m, co wciąż dawało mu drugie miejsce. Nadal prowadził z rekordem życiowym (80,92 m) Bence Halasz, który spalił czwartą kolejkę.

W przedostatniej kolejce mistrz świata uzyskał 79,03 m, ale to wciąż było za mało na medal mistrzostw Europy. W tej samej próbie mistrz olimpijski zaliczył 82,00, uzyskując najlepszy w tym roku wynik na światowych listach, wyprzedzając... Pawła Fajdka. Wojciech Nowicki wskoczył na prowadzenie, przybliżając się do złotego medalu ME.


Posłuchaj
00:35 Fajdek Monachium Pięciokrotny mistrz świata zwraca uwagę na padający deszcz, który utrudniał przeprowadzenie zawodów (PR1)

 

"Nikt o to nie dba"

Na koniec Fajdek nie uzyskał wyniku, dającego mu... podium. Z kolei tytuł obronił Nowicki, który potwierdził dominację w Monachium. Srebrny medal zdobył Węgier Bence Halasz, a po brąz sięgnął Norweg Eivind Henriksen.

- Jestem już po prostu zmęczony. Nie ma już tej woli walki w momencie, w którym są to mistrzostwa Europy, nikt o to nie dba - podkreślił Fajdek.

>>> Tabela medalowa 

>>> Sprawdź informacje o wszystkich dyscyplinach Mistrzostw Europejskich Monachium 2022 

Czytaj także:

JK/TVP Sport

Zobacz także

Zobacz także