more_horiz
Wiadomości

MŚ siatkarzy 2022: Nikola Grbić apeluje do polskich kibiców. "To nie pomaga"

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2022 09:09
Trener siatkarskiej reprezentacji Polski Nikola Grbić zwrócił się z apelem do polskich kibiców przed nadchodzącymi mistrzostwami świata. - Spróbujmy pomóc tym chłopakom być najlepszymi jacy potrafią być, nie nakładajmy na nich zbędnej presji - prosi Serb w rozmowie cytowanej na oficjalnym kanale Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
Nikola Grbić prosi polskich kibiców o wsparcie podczas mistrzostw świata
Nikola Grbić prosi polskich kibiców o wsparcie podczas mistrzostw świataFoto: PAP/Tomasz Wiktor
  • Mistrzostwa świata w siatkówce odbędą się w dniach 26 sierpnia - 11 września w Polsce i Słowenii. Biało-Czerwoni, jako współgospodarze imprezy i liderzy rankingu FIVB, są naturalnie w gronie faworytów do zwycięstwa
  • Trener Grbić tonuje jednak nastroje

Siatkarska reprezentacja Polski ma za sobą udany występ w Memoriale Huberta Wagnera. Polacy wygrali trzy mecze: z Iranem, Argentyną i Serbią nie tracąc seta (wszystkie po 3:0). Ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata, które w tym roku odbędą się w Polsce i na Słowenii, był wtorkowy mecz towarzyski z Argentyną, w którym Biało-Czerwoni ponownie pokazali klasę wygrywając 4:0 (trenerzy umówili się na mecz czterosetowy).

Polska - Serbia 3:0 (25:22, 25:23, 25:22)

Polska - Argentyna 3:0 (25:22, 25:22, 25:19)

Polska - Iran 3:0 (25:19, 29:27, 25:17)

Selekcjoner Nikola Grbić w rozmowie umieszczonej na kanale Polska Siatkówka na Youtube podzielił się spostrzeżeniami na temat przygotowań do wielkiego turnieju, w którym Polacy mogą przedłużyć zwycięską serię. Polska wygrała światowy czempionat w 2014 i 2018 roku:

To jest moje zaproszenie dla wszystkich. Spróbujmy pomóc tym chłopakom być najlepszymi jacy potrafią być. Jeśli będziemy nakładać na nich presję, komentować negatywnie ich słabsze występy, to nie pomoże im się odbudować - powiedział  Nikola Grbić .

Serbski szkoleniowiec liczy, że polscy kibice, a także eksperci będą sprzyjali kadrze podczas nadchodzącego mundialu. Jego zdaniem taka postawa zwiększy szanse Biało-Czerwonych na sukces.

Wszystkie te komentarze, wszystkie rzeczy, które czytają, to nakłada na nich wielką presję. Jeśli więc chcemy, mówię to do wszystkich, jeśli chcemy tego samego, to presja nie pomaga. Najłatwiejszą rzeczą na świecie jest patrzeć z zewnątrz, przed telewizorem i rzucać negatywnymi komentarzami - podkreślił 48-letni trener. - Najłatwiejszą rzeczą na świecie jest siedzieć przed telewizorem i rzucać negatywnymi komentarzami - Grbić .

Polacy trafili do grupy z Meksykiem, Stanami Zjednoczonymi oraz Bułgarią. Biało-Czerwoni rozpoczną zmagania w mistrzostwach świata meczem z Bułgarami 26 sierpnia.

Terminarz grupowych meczów reprezentacji Polski:

26 sierpnia, piątek Polska - Bułgaria (godz. 20.30)
28 sierpnia, niedziela: Polska - Meksyk (20.30)
30 sierpnia, wtorek: Polska - USA (20.30) 

Skład reprezentacji Polski na MŚ 2022:

rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz

przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka

środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba

atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek

libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także